Kamu personel arıyor

Art arda dört kamu kurumu, eleman alımı için sınav düzenleyeceğini duyurdu

19 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A

MALİYE'YE 500 ELEMAN

Kamu kurumları eleman alımı için ardı ardına sınav düzenleyecek. En fazla personeli, 500 vergi denetmen yardımcısı için sınav açan Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) alacak. Sınava, Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 75 ve üzeri puan alan kişiler başvurabilecek. Bu kişilerin en yüksek puanlı ilk 4000’i sınava girebilecek. Sınavın yazılı bölümü 21 Kasım’da Ankara’da yapılacak.

TRT 180 KİŞİ ALACAK

Maliye’nin sınavına katılabilecek adaylar ile sınav adresi, www.turkiye.gov.tr ile www.gib.gov.tr internet sayfalarında ilan edilecek. Bugün başlayan başvurular 30 Ekim’de bitecek. TRT ise stajyer spiker, muhabir ve yapım, yayın görevlisi olarak 180 yeni personel alacak. Sınava, Haziran 2008’de yapılan KPSS’ye girmiş olanlar, 26 Ekim-9 Kasım arasında www.trt.net.tr adresi üzerinden başvurabilecek.

SPK SINAVI 7 KASIM'DA

Sermaye Piyasası Kurumu (SPK), Genel İdari Hizmetler (GİH) sınıfında bulunan 8’inci derece kadrolu 12 uzman yardımcısı ile 3 araştırma uzman yardımcısı, Avukatlık Hizmetleri (AH) sınıfında bulunan 8’inci derece kadrolu 2 uzman hukukçu yardımcısı arıyor. Giriş sınavının yazılı aşaması 7-8 Kasım’da yapılacak. Bu aşamada başarılı olanlar, SPK tarafından sözlü sınava tabi tutulacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;