Kargo kapısı açılan THY uçağı döndü

Kargo kapısı açık sinyali veren THY uçağı Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı

Kargo kapısı açılan THY uçağı döndü

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Konya seferini yapan TK-250 sefer sayılı uçağı 20:30’da 101 yolcusuyla kalkış yaptı. Kalkışından 30 dakika sonra kargo kapısı açık sinyali veren uçak tekrar Atatürk Havalimanı’na mecburi iniş yapmak zorunda kaldı.

UÇUŞ İZNİ VERİLMEDİ

Yapılan kontrollerin ardından uçağın tekrar uçuş yapmasının uygun olmadığı ve yolcuların başka bir uçakla gönderilmesi istendi. Yetkililer uçakta bulunan 101 yolcunun başka bir uçakla Konya’ya gideceğini bildirdi.

SOL MOTOR ALEV ALDI
Bu arada, İstanbul-Diyarbakır seferini yapmak için Atatürk Havalimanı'ndan kalkışa hazırlanan THY uçağı da motor arızası yaptı. Pist başında kalkış için hazırlanan TK 630 sefer sayılı "Kastamonu" isimli uçak 36 sol tabir edilen pistin başına geldiğinde uçağın sol motorundan gürültü ve alev çıktı. 

Bunun üzerine TC-JTF kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçağın pilotu pist başından geri dönerek uçuşunu iptal etti. THY Teknik Hangarları'na götürülen uçak burada bakıma alındı.

'KUŞ GÖRÜP PAS GEÇTİLER' İDDİASI

Saat 8.12'de meydana gelen olayın ardından da TK 253 sefer sayılı Konya-İstanbul seferini yapan uçakta iniş sırasında pistte kuş gördüğü için pisti pas geçtiği iddia edildi. 

DHA