'Kırk gün kırk gecelik partiden kurtulduk'

Manga gurubunun üyeleri “Bu başarıyı biz bile beklemiyorduk. Birinci olsaydık 40 gün 40 gece parti yapmak zorunda kalacaktık. Neyse ki bundan kurtulduk” dedi

'Kırk gün kırk gecelik partiden kurtulduk'

TOPLAM 170 PUAN ALDILAR

Norveç’in başkenti Oslo’da önceki gece düzenlenen 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nı ‘Satellite’ adlı şarkıyı seslendirerek Almanya’yı temsil eden Lena 246 puanla kazandı. ‘We Could Be The Same’ adlı şarkıyla Türkiye’yi temsil eden Manga 170 puanla ikinci oldu.

2003’te Sertab Erener’in birinciliğinin ardından Türkiye’nin Eurovision’da kazandığı en büyük başarıyı elde eden Manga yarışmadan sonra basın toplantısı düzenledi.

4 AY İÇİNDE 10 KİLO VERDİLER

Manga’nın üyeleri vokalist Ferman Akgül, gitarist Yağmur Sarıgül, bas gitarist Cem Bahtiyar, baterist Özgür Can Öney ve DJ Efe Yılmaz yarışmadan sonra verdikleri demeçte, Almanya’nın hakkıyla birinci olduğunu ifade etti. ‘Green Room’ adlı bekleme odasında sık sık heyecanlanan Efe ve Cem “Heyecandan zaman zaman odayı terk ettik” dedi.

“İlk beşe girmeyi bekliyorduk. Ama umduğumuzdan daha iyi sonuç elde ettik” diyen Efe “Birinci olsaydık 40 gün 40 gece parti yapmak zorunda kalacaktım. Artık parti yapmaktan kurtuldum” diye espri yaptı. Efe ve Cem yarışma heyecanı yüzünden ocak ayından bu yana 10 kilo verdiklerini söyledi.

SABAHA KADAR EĞLENDİLER

Manga’nın kurucusu gitarist Yağmur bekleme odasında zamanın hem heyecanlı hem de şaşırtıcı geçtiğini, beklenmedik ülkelerin çok puan verdiğini, güvendikleri ülkelerden hiç puan almadıklarını söyletti.

Yağmur “Alnımızın teriyle ikinciliği hak ettik” dedi. Yarışmadan sonra düzenlenen Eurovision’a veda partisine aileleriyle birlikte katılan Manga grubu sabaha kadar eğlendi. Manga dün akşam saatlerinde Türkiye’ye geri döndü.

HANGİ ÜLKELERE PUAN VERDİK?

12-Azerbaycan 10-Almanya 8-Bosna Hersek 7-Arnavutluk 6-Ermenistan 5-Gürcistan 4-Rusya 3-Yunanistan 2-Romanya 1-Ukrayna

TÜRKİYE’NİN ALDIĞI PUANLAR

Azerbaycan-12, Fransa-12, Hırvatistan-12, Almanya-10, Bosna Hersek-10, Bulgaristan-10, İngiltere-10, Makedonya-10, Arnavutluk-8 ,Hollanda-8 Romanya-8, Ukrayna-8, Belçika-6 ,Danimarka-6, Estonya-6, Gürcistan-5, İsveç-5, Litvanya-4, Belarus-3, Finlandiya-3, İspanya-3, İsviçre-3, Sırbistan-3 Norveç-2, Slovenya-2, İrlanda-1.

2