Koç Holding ile GE birlikte su arıtacak

Koç Holding ve GE, suyun arıtılması ve yeniden kullanımına ilişkin 'niyet anlaşması' imzaladı. İki kurum, 'Tuzdan Arındırma, 'Atık Su Arıtma' ve 'Mobil Su Çözümleri' alanında ortak projeler geliştirecek

Koç Holding ile GE birlikte su arıtacak

NİYET ANLAŞMASI İMZALANDI

Koç Holding ve Amerikan General Electric (GE) şirketlerinden GE Power&Water, suyun arıtılması ve yeniden kullanımına için ‘niyet anlaşması’ imzaladı. Holdingin İstanbul Nakkaştepe’deki Genel Merkezi’nde imzalanan anlaşma, iki kurumun ‘tuzdan arındırma’, ‘atık su arıtma’ ve ‘mobil su çözümleri’ alanında yapılacak ortak projeleri içeriyor. Koç Holding İcra Başkanı Bülent Bulgurlu bu adamı 20 yıl sonrayı düşünerek attıklarını söyledi.

25 YIL SONRA SU FAKİRİYİZ

Türkiye’nin önlem alınmadığında 20-25 yılda ‘su fakiri’ olacağını söyleyen Bülent Bulgurlu, “Doğal su kaynaklarının tükendiği günümüzde, deniz suyunun içme suyuna dönüştürülmesi, atık suyun arıtılarak kullanılması önemli hale geliyor. GE ile birlikte ülkemizde gerekli bilincin yaratılması için çalışacağız. Halen dünyada 13 bin tuzdan arındırma tesisi var. Ülkemizde yap-işlet-devret, yap-işlet modeliyle benzer projelerin hayata geçeceğine inanıyorum” dedi.