Koç ödülünü Erdoğan'ın elinden aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, bu sene ikincisi düzenlenen "Türkiye İnovasyon Haftası"nda, "İnovasyon Liderliği" ödülüne Arçelik layık görüldü. Ali Koç'un ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı

30 Kasım 2013, Cumartesi 15:43
A A

Arçelik açıklamasında, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç'un ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldığı belirtildi. Arçelik bu ödüle Türkiye’nin en çok patent üreten şirketi olması ve yenilikçi uygulamaları sebeplerinden ötürü layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ali Koç, Arçelik'in, inovasyonu sadece ürünlerle sınırlandırmadığını, tüm süreçlerde inovatif yaklaşımları hayata geçirdiğini belirtti.
     
Geçen yıl düzenlenen İnovasyon Haftası'nda Arçelik'in Türkiye'nin "En İnovatif Şirketi" ödülüne layık görüldüğünü ifade eden Koç,  bu yıl da inovasyon alanındaki istikrarlı çalışmaları "İnovasyon Liderliği" ödülü ile taçlandırdıklarını bildirdi.
     
Koç, bu ödülün  Arçelik'in  hayata geçirdiği başarılı inovasyon çalışmalarının gördüğü takdirin somut bir göstergesi olduğunu belirterek, İnovasyon Haftası boyunca gerçekleşen etkinliklerin Türkiye açısından son derece verimli olduğunu ve özellikle inovasyon bilincinin yaygınlaşmasına önemli katkılar sağladığını dile getirdi.
     
Güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi için inovasyonun önemini, ekonominin tüm aktörlerinin kavramasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Koç, dünyada büyük sıçrama yapan kuruluşların istisnasız olarak başarılarını inovasyon güçlerine, araştırma ve geliştirmeye yaptıkları yatırıma borçlu olduklarına işaret etti.
     
Koç, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına inovasyonun sokacağını vurgulayarak,  bu açıdan  inovasyonun milli bir mesele olduğunu  aktardı.

Aynı zamanda Turkcell de Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında “Teknoloji Markası Yaratmada Lider” ödülüne layık görüldü. Turkcell’in ödülünü Genel Müdür Süreyya Ciliv Başbakan’ın elinden aldı. İletişim ve teknoloji sektörünün patent şampiyonu olan Turkcell, 2012'de toplam 82 patent başvurusu yapmıştı.
     

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;