Köpek balığından daha tehlikeli!

Dicle Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Kişisel Gelişim Uzmanı İbrahim Yenigün, insanların ciddi oranda stres yaşadıklarını ve bunun insan üzerinde çok ciddi olumsuz etkiler oluşturduğunu belirterek stresin köpek balığından bile daha tehlikeli olduğunu söyledi

09 Şubat 2015, Pazartesi 14:40
A A

’Otoyola girmeden önce son istasyon’ adlı kişisel gelişim programlarını düzenleyen DÜ Öğretim Görevlisi ve Kişisel Gelişim Uzmanı İbrahim Yenigün, vatandaşlara stresten nasıl uzak kalacakları konusunda önerilerde bulundu.

Yenigün, günümüz insanının yoğun yaşam temposunun yanı sıra sürekli negatif uyaranlara maruz kalmasından dolayı, ciddi oranda stres yaşadığını ve bunun insan üzerinde çok ciddi olumsuz etkiler oluşturduğunu belirtti. Yaşanan bu yoğun stresin, denizlerin acımasız ve ürkütücü yaratığı köpek balıklarının saldırıları sonucu oluşacak zararlar gibi negatif hatta bazen geri dönüşümü imkansız sonuçlar oluşturabileceğini söyledi.

'HAYATİ BİR DURUM TEŞKİL EDİYOR'

Bugüne kadar gerçekleştirdiği birçok kişisel gelişim programımda da üzerinde durarak yer vermeye çalıştığı konunun insanlar için her an karşılaşabilecekleri hayati bir durumu teşkil ettiğini vurgulayan Yenigün, şunları kaydetti:

"Sabah uyandığımız andan itibaren başlayıp belki de en rahat etmeyi düşündüğümüz akşam evimizdeki koltuğa oturduğumuz ve televizyonun kumandasına dokunmamızla bile dünyanın dört bir yanından gelen felaket, savaş gibi olumsuz haber bombardımanına maruz kalmamız bizleri ister istemez strese sokmaktadır. Daha da kötüsü, yaşanan kaygı ve endişelerin artmasına bağlı stresin de her geçen gün yaşattıkları olumsuzluklarla daha da büyümesidir. Ancak, varlığı hayatımızın kaçınılmaz bir parçası olarak kabul edilen stresten, köpek balıklarının deniz altı çekimlerinde kullanılan çelik koruyucular misali, alınan hayati deneyim ve bilgilerle korunmak ve hatta bazı tekniklerle de üstesinden gelmek mümkündür."

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;