'Linyitspor, Messi'yi reddetti'

Bank Asya 1. Lig'deki yer alan TKİ Tavşanlı Linyitspor'un taraftarlarının Avrupa'nın ünlü takımlarıyla oynama hayalleri, sosyal paylaşım sitelerinde ilgi görüyor

02 Mart 2011, Çarşamba 09:37
A A

Kütahya’nın 60 bin nüfuslu Tavşanlı ilçesinde 68 yıl önce "kömür işçileri ve ailelerinin spor yapması amacıyla" kurulan TKİ Tavşanlı Linyitspor, Bank Asya 1. Lig’de aldığı başarılı sonuçlarla spor otoritelerini olduğu kadar taraftarını da şaşırtıyor.

Kırmızı-siyahlıların taraftar gruplarından Neşter’e ait internet sitesi, hem bu takımın taraftarları hem de takımı merak eden futbolseverlerce ilgiyle izleniyor.

"BARCELONA, LİNYİTSPOR KARŞISINDA EZİLDİ"

Kırmızı-siyahlı takımın taraftarı Ayhan Gün’in, hayal gücünün sınırlarını zorlayarak hazırlayıp internette paylaştığı espriler şöyle:

Daily Sport: "Barcelona, Linyitspor karşısında ezildi"
La Gazzetta dello Sport: "Totti, ’Linyitspor çok güçlü. Hiçbir şey yapamadık’ dedi."
Daily Sport: "Linyitspor, Messi’yi reddetti."
The Time: "Linyitspor, futbolda devrim yaptı."
The Daily: "Çok ilginç! Tavşanlı’nın nüfusu 60 bin, ancak Linyitspor’un 2 milyon taraftarı var. Bu nasıl olabilir?"
Önde gelen Türk medyası: "Linyit şansıyla gidiyor", "Tamamen tesadüf, bu maçta kesin kaybederler", "Öldük herhalde, olmaması gerekenler oluyor."
Sergen Yalçın: "Linyit’e stat, yanına da hipodrom yapılsın."
Hakan Şükür: "Seve seve gider, hizmet ederim."
Rıdvan Dilmen: "Linyit gol olur, Leeds’e yağar."
İleri gelen kulüp başkanları: "Alın size taraftar, alın size stat! Gelin İstanbul’da oynayın!"
Tavşanlı halkı: "Ben bu çocuğu dün televizyonda gördüm (İlçede gezen futbolculara ithafen)", "Ada’yı istiyoruz", "Eto’o kim ki, bulup bulup geliyorlar? Pek de çelimsiz!"
Yerel gazetelerimiz: "Ada’yı istiyoruz dedik!"
İngilizler: "Gelin burada antrenman yapın. Ada’yı vermeyiz!"

Bir sosyal paylaşım sitesinde bir taraftarın şu ifadesine yer verildi: "Şahsen ben, Linyitspor’un Spor Toto Süper Lig’e çıkmasından yana değilim. Hep, Linyitspor-Galatasaray mücadelesini, Ada Stadı’nda seyretmeyi hayal ederim. Bu gidişle Galatasaray küme düşecek, Linyitspor da Spor Toto Süper Lig’e çıkacak. Hayalim gerçekleşmeyecek. Bank Asya 1. Lig’in kalıcı takımı olalım. Bakarsınız Galatasaray’la maç yaparız."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;