Louis Vuitton - Hyundai kapışması

Louis Vuitton - Hyundai kapışması

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai Motor, Fransız lüks markası Louis Vuitton’ın monogramını intihal ettiği suçlamalarını reddetti.

Fransız lüks eşya üreticisi Louis Vuitton, New York’ta açtığı davada, Güney Kore firmasını, 7 Şubatta milyonlarca kişinin izlediği Profesyonel Amerikan Futbolu Liginin (NFL) final maçı Superbowl sırasında yayımlanan bir reklamda, monogramını kasıtlı bir biçimde taklit etmekle suçluyor.

Hyundai’nin bu tutumunun, kamuoyunda otomobil firmasını lüks deri eşya markasına bağlayarak kafa karışıklığına, yanlış anlamaya ve hayal kırıklığına yol açtığını ve yol açmayı sürdüreceğini savunan Vuitton firması, Manhattan’da bir mahkemede görülmekte olan dava süresi boyunca herhangi bir yorumda bulunmayacağını bildirdi.

Hyundai firması ise suçlamaları reddederek, reklamın mizahi bir parodiden başka bir şey olmadığını ve dava açmaya gerek bulunmadığını bildirdi.
Reklamda, basketbol oyuncuları altın renkli X ve O harfleri işli bir topla oynuyor ve Vuitton’a göre, Louis Vuitton’ın monogramındaki L ve V harfleri intihal ediliyor.

İşte iki devi birbirine düşüren reklam...

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle