Mahkeme Atilla Taş'a hapis cezası verdi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY’nin medya yapılanmasına yönelik aralarında şarkıcı Atilla Taş’ın da olduğu 29 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Atilla Taş'a örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi

08 Mart 2018, Perşembe 18:04
A A
Şarkıcı Atilla Taş FETÖ örgüt hiyerarşisine dahil olmaksızın, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçlamasıyla yargılanıyordu. İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi açıkladığı kararda Atilla Taş’a, suç vasfının değişmesiyle örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek suçundan 5 yıl hapis cezası verildi. Cezada indirime giden mahkeme 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına hükmetti.

ATİLLA TAŞ'TAN İLK AÇIKLAMA

Yine sanıklardan Cuma Ulus silahlı terör örgütü üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ATİLLA TAŞ'IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 12 KİŞİ TUTUKLANDIKarar sonrası açıklama yapan Atilla Taş, "Yargı kararıdır, sonuçta saygı duyacağız. Ben her zaman söylüyorum, adalete her zaman güvendim, her zaman inanıyorum. Ben muhalefet ettim, başka hiçbir şey yapmadım. Bir ülkede muhalefet etmek suçsa, ben o kadar suçluyum. Başka bir şey söylemek istemiyorum" dedi.


MURAT AKSOY'A 2 YIL 1 AY CEZA

Mahkeme heyeti, aynı davada yargılanan, Murat Aksoy'un ise 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.
Mahkeme, FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin bu davada, Gökçe Fırat Çulhaoğlu ve Büşra Erdal'a ise 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına hükmetti. 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;