Mavi Marmara gemisi Gelibolu'da

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü etkinlikleri için 665 yolcusuyla Sarayburnu'ndan Çanakkale'ye gelen gemi, Gelibolu Limanı'na yanaştı

18 Mart 2015, Çarşamba 11:12
A A

Mavi Marmara gemisi, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri için 665 yolcusuyla Gelibolu ilçesine geldi. Samsun’un Canik Belediyesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Samsun’dan yola çıkan, İstanbul’a uğradıktan sonra Sarayburnu’ndan Çanakkale’ye hareket eden Mavi Marmara gemisi, Gelibolu Limanı’na yanaştı.

Tekbirler eşliğinde limana yanaşan gemiyi, AK Parti Gelibolu Gençlik Kolları Başkanı Müslüm Kaptan, AK Parti Gelibolu Teşkilat Başkanı Hikmet Çorbacı, Genç Muhafazakarlar Derneği Gelibolu Şube Başkanı Tayfun Yılmaz ile vatandaşlar karşıladı. Yolcu kapaklarının açılmasının ardından iskeleye inenler, kendilerini bekleyenlerle kucaklaştı.

AK Parti Canik ilçesi Gençlik Sosyal İşleri Başkanı Umut Karakaş, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’e teşekkür edip "Buradaki ruhaniyeti yaşamak, sadece kitaplarda okuduğumuzla değil, bu mukaddes şehitlerin olduğu yerde bu duyguyu yaşamak istedik" dedi.

Gemidekiler daha sonra otobüslere binip Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlikleri ziyaret etmek için ilçeden ayrıldı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;