Media Markt yatırım atağına devam ediyor

Media Markt, İzmir'deki ilk mağazasını 28 Ekim'de açacak. 'Dört dörtlük yatırım atağı' ile yıl sonuna kadar 4 mağaza açacaklarını belirten Media Markt Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan, “2007'den bu yana yatırımlara devam ettik. 2010 sonu hedefimiz pazar liderliği” dedi

27 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

İZMİR'DEKİ İLK MAĞAZA

Alman perakende firması Metro Group’a bağlı elektronik mağazalar zinciri Media Markt, İzmir’deki ilk mağazasını 28 Ekim’de saat 06.00’da açacak. İzmir’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Media Markt Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan, sektörde dünya ikincisi ve Avrupa lideri olduklarını, Türkiye’ye geldikleri 2007’den beri yatırımlarına devam ederek mağaza sayısını 11’e çıkardıklarını söyledi.

HEDEF PAZAR LİDERLİĞİ

Nuri Topatan, 2010 sonunda Türkiye pazarının lideri olmayı hedeflediklerini belirtti. İzmir’deki mağazanın, Media Markt’ın 12’nci mağazası olacağını ifade eden Topatan, ‘Dört dörtlük yatırım atağı’ ile yıl sonuna kadar 4 mağaza daha açacaklarını söyledi. Topatan, “Türkiye krizden yatırımla çıkabilir. Bu dönemde yapılacak bir yatırım her zamankinden iki kat değerli olacaktır” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;