Monster'dan büyük atılım

Monster, online işe alım sitesi Yahoo Hotjobs'u peşin 225 milyon dolar karşılığında almak için kesin bir anlaşma yapıldığını duyurdu

05 Şubat 2010, Cuma 14:10
A A

Monster’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Monster ve Yahoo, Monster’ın Yahoo’nun kariyer işlerinden ve ABD ve Kanada’daki Yahoo ana sayfalarının iş içeriği bölümlerinden sorumlu olmasını sağlayacak 3 yıllık ticari anlaşma imzaladı.

Anlaşma yıllık taban ve tavan oranlarına göre belirlenen, tıklama sayısı ve ilgi çekme oranına göre hesaplanan, performansa dayalı bir yıllık ödeme planı öngörürken, Monster’a ilerleyen dönemlerde Yahoo’nun, Avrupa, Asya ve Latin Amerika ülkeleri dahil dünya çapındaki mal varlığıyla ilgili, belli sınırlar çerçevesinde kalmak şartıyla, alışveriş anlaşması yapma hakkı da sağlıyor.

İşlemlerin 2010’un üçüncü çeyreğinde, düzenleyici gözlemler dahilinde tamamlanması bekleniyor. Monster, işlemlerin, alışveriş anlaşmasıyla doğacak giderler de dahil olmak üzere, tahmini 2010 yılı kazancıyla aynı seviyede kalırken, ilerleyen zamanlarda artacağını tahmin ediyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;