Murat Ülker: Artık Bey yok bana Murat deyin

Satın aldığı global markalarla dünyanın 3. büyük bisküvi ve 10. büyük çikolata üreticisi haline gelen Yıldız Holding, 77 fabrika ve 48 bin çalışana ulaştı. Bu durum da şirkette bazı kavramların kullanışını değiştirdi. Artık 'Bey' yok 'Murat' var

18 Mart 2015, Çarşamba 12:37
A A

Forbes'in her yıl geleneksel olarak açıkladığı dünyanın en zenginleri listesinde Murat Ülker 2015 yılında 4.4 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengini olmuştu. Her geçen gün daha da globalleşen Ülker'de artık bir numara Murat Ülker'e 'Murat Bey' diye hitap etmek yasak. Şirket içi bir genelge yayınlayan Murat Ülker 'Artık bana Murat diye gitap edin' dedi.

MURAT BEY YERİNE SADECE MURAT

Ülker'in global hale gelmesi yönetim kurulu toplantılarının bazılarının Londra, New York ve Çin'de toplanmasına neden olurken, globalleşmenin gereği şirkette ilginç bir uygulama başladı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker bir iç genelge yayınlayarak yurtdışındaki uygulamaları dikkate alarak 'Bey' kelimesini yasaklamış. Toplantılarda yabancı yöneticiler birbirine ismiyle hitap ederken Ülker'e Murat Bey diye hitap ediliyormuş. Ülker de 'Bu ayrımcılık doğuruyor' diyerek artık bundan sonra bu tür toplantılarda kendisine Murat diye hitap edilmesini istemiş.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;