Oğlunu sırtında okula götürüyor

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, 50 kiloluk Seher Kurucu isimli anne, bedensel engelli 65 kilo ağırlığındaki oğlunu her gün sırtına alarak okula götürüyor

25 Kasım 2009, Çarşamba 13:57
A A

Marmaris’in Beldibi beldesindeki Sıtkı Zaralı İlköğretim Okulunda eğitim gören 13 yaşındaki Tayfun Kurucu, sınıfının ikinci katta olması nedeniyle, annesinin yardımı olmadan sınıfına çıkamıyor.

Kas erimesi hastalığı nedeniyle yürüyemeyen Tayfun’u her gün sırtına alan annesi, merdivenlerden çıkartarak sınıfına götürüyor.

Okullarında Tayfun dışında bedensel engelli öğrencilerinin bulunmadığını ifade eden Okul Müdürü Yaşar Albayrak, şunları kaydetti: "Geçtiğimiz yıl Tayfun’un sınıfı, bir engelli tuvaletinin de bulunduğu zemin kattaydı ve sadece onun için derslik sistemine geçmemiştik.

Ancak bu yıl sistemi değiştirince Tayfun da üst kattaki sınıflarda eğitim görmeye başladı. Biz, ailesine Tayfun’un taşınması konusunda yardımcı olacağımızı söyledik, ama kabul etmediler.

Sabahları babası, çıkışta ise annesi çocuklarını sırtına alıp indiriyor. Tayfun, üst kattaki öğretmenler tuvaletini kullanıyor ve tuvalet ihtiyacı için aşağı inmek zorunda kalmıyor."

Tayfun’un yaşadığı sıkıntıları gazetecilerden öğrenin AK Parti İlçe Başkanı Kadem Mete, engelli öğrenciye akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;