Okmeydanı'nda polis müdahalesi

Okmeydanı'nda bir grup, Bakırköy'de Valilik kararıyla yasaklanan Grup Yorum konserine gelmek isteyenlere polisin yaptığı müdahaleyi protesto etmek için eylem yaptı. Polis, havai fişek ve molotof kokteyli atan gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti

12 Nisan 2015, Pazar 22:55
A A

Mithatpaşa Caddesi üzerinde saat 21.00 sıralarında toplanan bir grup, Bakırköy’de İstanbul Valiliği tarafından yasaklanan Grup Yorum konserine gelmek isteyenlere polisin yaptığı müdahaleyi protesto etti. Polisin dağılın uyarılarına aldırmayan grup, polise havai fişek ve molotof kokteyli attı.

Polis ise gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Müdahale sonrası grup ara sokaklara dağıldı. Olaylar nedeniyle bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Müdahalenin ardından, polis ekipleri Mithatpaşa Caddesi girişini güvenlik şeridi ile kapattı. Bu sırada evlerine gitmek isteyen vatandaşlara polis izin vermedi.

BİBER GAZINDAN VATANDAŞLAR ETKİLENDİ


Polisin attığı biber gazı nedeniyle çevredeki vatandaşlar zor anlar yaşadı. Biber gazına maruz kalan vatandaşlar koşarak olay yerinden uzaklaştı.

POLİS HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ


Bu arada, müdahalenin ardından bir polisin, cep telefonunu başka bir polis memuruna vererek olay yerinde hatıra fotoğrafı çektirmesi ise ilginç bir görüntü oluşturdu.

Hakan KAYA - Ozan URAL / İstanbul, (DHA) 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;