'Parayla saadet olur'

İngiltere Ulusal İstatistik Bürosu'nun yaptığı son araştırma, İngilizlerin mutluluğun parayla satın alınabileceğine inandığına işaret etti

06 Haziran 2014, Cuma 16:00
A A

'Parayla saadet olmaz' algısı bir ülke için resmi olarak geçerli değil. İngiltere’de Ulusal İstatistik Bürosu’nun yaptığı bir araştırma, İngilizlerin mutluluğun parayla yakından bağlantılı olduğuna inandıklarına işaret etti.

Yüksek gelir grubuna mensup kişiler, yaşam memnuniyetlerinin yüksek, endişe hallerininse düşük olduğunu belirtti.

'HARCAMA ARTTIKÇA MUTLULUK ARTIYOR'

Raporda, İngilizlerin daha fazla harcama yaptıklarında kendilerini daha mutlu hissettikleri de belirtildi.

Düşük gelirden yüksek gelire doğru yükselen kişiler arasında yaşam memnuniyeti ve mutluluğun daha da arttığı da ifade edildi.

Raporda, “Gelir ve harcamalar düşük seviyeden yüksek seviyelere çıktıkça, hane halkı refahı da artıyor” denildi.

HANE HALKI GELİRİ SİYASETİN GÜNDEMİNDE

İngiltere’de hane halkı gelirinin yükseltilmesi uzun zamandır siyaset gündeminin de bir numaralı maddesi. İngiltere ekonomisi son dönemde güçlense de bu henüz İngiliz halkının cebine yansımadı.

İngiltere’de asgari ücret şu anda saat başı 10,62 dolar ve bunun Ekim ayında saat başı 11 dolara yaklaşması bekleniyor. İngiltere’de ortalama yıllık gelir 44 bin 572 dolar seviyesinde.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.