Polisten itfaiyecilere tazyikli su

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne yürümek isteyen itfaiyecileri, polis tazyikli su ve biber gazıyla durdurdu

16 Aralık 2009, Çarşamba 13:54
A A

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Bağlı Bimtaş A.Ş.’deki sözleşmeli bitecek olan itfaiyeciden bazıları bugün saat 11.00 sıralarında Fatih İtfaiye Grup Başkanlığı'nın önündeki Fatih Anıt Park'ta toplanmaya başladı.

Toplananların sayısı saat 11.30'da 500'ü buldu. Sözleşmesi bitecek olan 930 itfaiyeciye destek veren Türk-İş'e bağlı sendikaların temsilcileri de göstericiler arasında yer aldı.

Büyükşehir Belediyesi'ne yürümek isteyenler polis engeli ile karşılaştı. Polis, yürüyüşe izin verilmeyeceği konusunda grubu ısrarla uyardı. Yürümek isteyen itfaiyecilerin önü Çevik Kuvvet barikatıyla kesildi. İtfaiyeciler isteklerinde direndi.

Bunun üzerine polis tazyikli su ve biber gazı sıktı. Bu yüzden kısa bir süre arbede yaşandı. Bazı sendika temsilcileri hafif şekilde yaralandı. Yaralananlar arasında Türk-İş Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak’ın da bulunduğu açıklandı.

Polis olaydan sonra itfaiyecilerin yürümesine izin verdi. Büyükşehir Belediyesi önüne gelen gösterciler burada basın açıklaması yaptı.

Taner YENER/İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;