Postiş kelliğe yol açabilir

Kadınların saçlarını uzun göstermek için taktırdıkları postişlerin uzun süre kullanılması halinde ileride sorunlara yol açabileceği uyarısında bulunuldu

11 Şubat 2010, Perşembe 13:18
A A

İngiltere’nin önde gelen saç bilimi gruplarından Trichological Society, artan sayıda kuaför salonunun müşterilerine ucuz fiyatlarla bu postişleri taktığını ve bazı kuaförlerin de bunları uygun şekilde takma becerisine sahip olmadığını kaydetti.

Grup, bu durumun daha fazla genç kadının kellik ve saç kıran gibi saç sorunlarından şikayetçi olmasına yol açtığını belirtti. Saç uzmanlarından Barry Stevens, saçlarını uzatmak için postiş kullananların genelde daha iyi görünmeyi ve hissetmeyi beklediklerini, ancak bunun hüsranla sonuçlandığını söyledi.

Stevens, bu eklentilerin uzun süre kullanımlarının ciddi sonuçlar doğurabileceğini ve saça daimi zarar verebileceğine dikkat çekti.

İngiliz Dermatoloji Dergisi’nde çıkan bir yazıda da, saçları uzatmak için kullanılan postişlerin olası tehlikeleri konusunda uyarıda bulunuldu. Yazıda, bunları kullanan bazı kadınlarda gözle görülür saç kaybı olmasa da saç derisine yakından bakıldığında sorunun görülebileceği belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;