Saç dökülmesinde doğru şampuan önemli

Prof. Dr. Murat Türkoğlu, kadınların günlük hayatta kullandıkları şampuanı doğru seçerek saç dökülmesi problemine karşı önlem alabileceğini söyledi

22 Temmuz 2017, Cumartesi 14:17
A A
İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Biota Laboratuvarları Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Türkoğlu, normal bir insanda saçların yüzde 85'i büyüme evresindeyken yüzde 15'i dinlenme evresinde olduğunu belirtti. Prof. Dr. Murat Türkoğlu, yapılan araştırmalara göre her 4 kadından 1'inin saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kaldığını belirtti.

YAPILAN İŞLEMLER DÖKÜLME NEDENİ OLABİLİR

Özellikle kadın tipi saç dökülmesinin çeşitli aşamalar sonucunda olduğunu belirten Prof. Dr. Murat Türkoğlu "35-40 yaşlarında kadınların yüzde 25'inde, 40 yaş üzerinde ise yüzde 50'sinde saçlarda dökülme görülür. Her ne kadar saç dökülmesi probleminin altında birtakım tıbbi sebepler yatabiliyor olsa da aslında mevsimsel etkiler, saç üzerinde yapılan işlemler ve genel saç kullanım tercihleri, saç teli ve saçlı derinin sağlığı üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahip" dedi.

YENİDEN SAĞLIK KAZANDIRMAK MÜMKÜN

Prof. Dr. Murat Türkoğlu, dökülme problemiyle baş etmek ve henüz dökülme oluşmadan saçları daima sağlıklı tutabilmek için kullanılan saç ürünlerinin de önemli olduğunu söyledi. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;