Saldırının tanıkları konuştu

Ümraniye'deki silahlı saldırıdan yaralı olarak kurtulan Turkuaz Şirketler Grubu Başkanı Zeki Pilge olay anını anlattı

09 Ekim 2009, Cuma 14:23
A A

Ümraniye'de, Kazakistan Türk İşadamları Derneği Başkanı (KATİAD) ve Turkuaz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Pilge’nin yaralandığı ve şirketin Ceo'su Hayri Ersoy'un öldüğü saldırı olayı ile ilgili çok yönlü soruşturma sürüyor.

Olaydan sonra ifadesi alınan bir görgü tanığı saldırıyı şapkalı genç bir kişinin gerçekleştirdiğini belirtmişti. Olay yerine yakın güvenlik kameralarının da olmaması nedeniyle bu eşgal bilgisinin dışında saldırganın kimliği ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

Olaydan sonra yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan işadamı Pilge'nin de ifadesine başvuruldu. Hastanede polise ifade veren Pilge "Türkiye'de yatırımım yok. Kimseye bir kötülüğümde olmadı. Düşmanımda yok. Ne yurt içinde ne yurt dışında tehdit edildim. Benim ticari ilişkilerim genellikle Kazakistan'da. Kazakistan'da çok sevilirim. İnsanlara iş veririm. Kimseden de şüphelenmiyorum" dedi.

Görüşmeden çıktıktan sonra şirketin genel müdürü Hayri Ersoy ile arkada oturduğunu belirten Pilge “Işıklara geldik. Birden camın delindiğini duydum. Silah sesi duymadım. Cam kırılınca vuruldum, eğildim. Şoför aracı hemen sürdü. Ama vurulmuştuk. Saldırıyı yapanı görmedim. neden saldırıya uğradık onu da bilmiyorum. Çok şaşkınım" şeklinde ifade verdi.

Aracı kullanan sürücü Selahattin Ç.'de polise verdiği ifade de saldırganı görmediğini söyledi. Işıklara geldiğinde kırmızı yanınca durduğunu belirten Selahattin Ç. “Durduktan kısa bir süre sonra saldırı oldu. Ne olduğunu anlamadık bile. Araçtan hemen indim. Sonra tekrar binip hemen aracı sürüp uzaklaşmaya başladım. Saldırganı görmedim" ifadesinde bulundu.

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;