Sivilce izleri artık dert değil!

Son yıllarda cilt yenileme, sivilce izleri, akne skarları ve anti aging işlemlerinde düşük risk, yara izi olmadan tedavi ve günlük hayattan kopmadan uygulanabilen işlemler daha fazla tercih ediliyor

08 Şubat 2016, Pazartesi 13:25
A A

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Eser Aydoğdu "Birkaç yıl öncesinde cilt yenilemede radyo frekans (RF) sistemleri etkin olarak kullanılmaya başlandı. Bu cihazda sunulan teknoloji ile fraksiyonel radyo frekans ve yeni hibrid enerji tek bir cihaz üzerinde birleşti.

Sivilce ve akne izleri genellikle yüzde oluşurlar. Kırmızı renk veya ciltte çökük, gözenekli görüntüler mevcuttur. Bu tarz izler, cildin görünümünü bozacakları gibi kişiyi rahatsız  ederler. Cilt yeterince temizlense ve gerekli bakımlar yapılsa da yerleşmiş izlerin giderilmesi çok zordur. Hibrid enerji  ve altın iğne tedavisi, cerrahi olmayan uygulamaların güvenirliğini ve konforunu birleştiriyor. Derideki hyalüronik asit miktarı, kolajen ve elastin salınımının da artışıyla hücre yenilenerek ciltte onarım söz konusu oluyor.  Bu yöntemle akne skarlarından da tavsiye edilen seanslar sonrasında kurtulmak mümkün oluyor" dedi.

KİŞİYE ÖZEL BİR TEDAVİ

İşlemin nasıl gerçekleştiği konusunda da bilgi veren Aydoğdu "İşlem esnasında ağrı hissedilmiyor. Uygulama, kişiye özel mikrotip başlık ve enerji değeri ile uygulanıyor. Uygulama esnasında orta dermise; yani skar izinin bulunduğu noktaya iniliyor. Bölgeye göre değişen uygulama yöntemi  ve seansları  bulunuyor. İşlem sonrası kişi gündelik hayatına rahatlıkla devam edebiliyor.  Doktorunuzun önerdiği krem ve losyonlar kullanılarak tedavi hızlandırılıyor" açıklamasında bulundu.

Akne skarı tedavisinde; salisik asit, peeling, dermaroller, yeni nesil oksijen terapileri, radyofrekans, altın iğne uygulamaları tercih ediliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.