Taraftar hesap sordu

Pazartesi, 12 Nisan 2010 - 05:00

Galatasaray tarihinde ilk defa maç öncesi rakip takım tribünlere çağrılarak alkışlandı. Galatasaraylı futbolcuların maç boyunca bazıları yuhalandı bazılarından ise hesap soruldu. Bundan en çok nasibini alan da devre arasında transfer edilen Jo oldu. “Alemci futbolcu istemiyoruz” diye stat inledi. Devre arasında ısınırken, oyuna girdikten sonra ayağına her top geldiğinde yuhalandı. Bunlar tabii ki hoş şey değil. Ama unutulmasın taraftar da bu takımın peşinde bir sezon boyunca gidiyor. Boğazından kesiyor, bilet alıyor. Sıfırın altında 10 derece soğukta deplasmanlara otobüslerle gidiyor. Onların da hesap sormak dozajı fazla da kaçsa hakkı. Gelelim futbolculara... Galatasaray gibi büyük bir takımda forma giymek Allah’ın bir lütfu. Şan, şöhret, para ne istersen var. Kralsın, padişahsın...

Ama unutmayacaksın, önce futbolcusun. Profesyonel yaşamaya mecbursun. Ekmek yediğin o takımın formasını en iyi şekilde temsil edeceksin. Bunları yapıp yapmamak kendi elinde. Yapmayanlar ceremesini çeker. Dün gece olduğu gibi. Maçın skoru 4-1. Hiç kimsenin umurunda değil. Baros 3 tane enfes gol attı. Bir gol de Neill’den geldi. Diyarbakırspor’a bu golleri her takım atar. Küme düşmeyi kabullenmişler. İyi mücadele edemiyorlar. Güvenç Kurtar gibi kariyerli iyi bir hoca keşke Diyarbakırspor’a gitmeseydi. Galatasaray farklı galibiyete rağmen oyun olarak hiç kimseyi tatmin etmedi.

Hele Elano, yalancı bahar gibi. Bu çocuğa Brezilya Milli Takımı formasını nasıl veriyorlar aklım almıyor. Caner’in bonservisini inşallah Galatasaray yönetimi almaz. Orta sahada Mehmet Topal’ın futbolu ileriye gideceğine tam tersi Galatasaray’a zarar verir boyutlara geldi. Son olarak taraftara da söyleyeceklerim var. Metin Oktay’ın ruhu için bağırıyorsunuz keşke Hakan Şükür’e de tezahürat yapsaydınız.