TOKİ'den büyük kolaylık

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) bazı bakanlık ve kurumlarda çalışan memur ve emeklilerine yüzde 10 peşinatla, 180 ay vadeli satış yaptığı proje sayısını 24'ten 36'ya çıkardı. Kuraya girme şartı da kalktı

TOKİ'den büyük kolaylık

PROJE SAYISINI ARTTIRDI

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) kurumlarında çalışan memur ve emeklilerin konut edinmesi için destek isteyen bakanlık ve kurumlara kolaylık sağlama kararı aldı. Bu kapsamda TOKİ, bazı bakanlık ve kurumlarda çalışan memur ve emeklilerine yüzde 10 peşinatla, 180 ay vadeli konut satışı yaptığı proje sayısını 24’ten 36’ya çıkardı. TOKİ ayrıca kendisine başvuran kurum ve kuruluşlarda çalışan memur ve emeklilere, bazı projelerde, kuraya girmeden yüzde 10 peşinat ve 180 ay vadeyle konut satıyor.

KURAYA KATILMAK YOK

Bu kurumlarda çalışan memur ve emeklileri, aralarında Ankara, İzmir ve Bursa’nın da bulunduğu 29 ilde yürütülen 36 projeden, çekiliş ya da kuraya katılmadan beğendikleri daireyi seçme hakkına sahip. Bu uygulamadan, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ile tüm üniversiteler yararlanabiliyor. Söz konusu konutlardan almak isteyen memurlarda aranan tek şart ise konutların bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmaları.