Yatırıma gelmeyen pişman oldu

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'ye yatırım yapmayanların pişman olduğunu söyledi

07 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

KRİZ ÖNCESİ FIRSAT YARATTI
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, IMF toplantıları sırasında, Türkiye’de yatırımı bulunan üç yabancı bankanın yönetim kurulu başkanıyla görüştüğünü, bu kişilerin kendisine, ‘İyi ki krizden önce Türkiye’ye yatırım yapmışız’ dediğini söyledi.

Ali Babacan, “Krizden önceki süreçte yatırım yapmayanlar ise pişmanlık içindeler” diye konuştu.

KONUKLAR MEMNUN KALDI
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), IMF-Dünya Bankası yıllık toplantıları dolayısıyla bir resepsiyon düzenledi. Resepsiyona, eşi Zeynep Babacan’la katılan Ali Babacan, toplantılar kapsamında şu ana kadar 75 civarında görüşme gerçekleştirdiğini anlattı.

Babacan, hem Dünya Bankası’nın hem de IMF’nin toplantılardan çok memnun kaldıklarını dile getirdi.

G20 TABANA DAHA YAKIN
Ali Babacan, gelişmiş 7 ülkenin oluşturduğu G7’nin yerini, lider 20 ekonominin birleştiği G20’nin alıp almadığı yönündeki bir soruyu da yanıtladı.

Ali Babacan, “G7 kendi içinde önemini koruyor. Ancak önceden G7 karar aldığında ‘zenginler karar alıyor’ denilirdi. G20’nin kararları böyle değil, tabana yayılması, 186 ülkeye yayılması daha kolay kararlardır” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.