Bugün söz okurlarımızın

26 Eylül 2016, Pazartesi 16:00
AA
Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz sizin” diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları...

‘Yiyecek ve hastane parası gönderin’

Yüzde 44 engelliyim. Çalışamıyorum. Yiyecek, ilaç ve hastane parası için yardım rica ediyorum.
Ahmet Adıgüzel/ Kütahya Tel: 0539 824 13 31

‘Mustafa Sandal’a sesleniyorum’

Dışarıdaki hayatta aldığım yanlış kararların neticesi olarak bugün cezaevindeyim. Şu an önümde uzun bir yol olmakla beraber ümidimi kaybetmiş değilim. Burada kendimi bilgiyle donatıp dışarıya hazırlama gayretindeyim.

Bu mücadelemde ihtiyaç duyduğum ve hayatımda baş köşeye koyduğum elbette kitaplar. Sizden bu genç kardeşinize kitap göndermenizi rica ediyorum. İbrahim Altan 1 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevi B-10 Koğuşu/ Osmaniye

‘Cumhurbaşkanımıza...’

Cezaevinde geçimimi boncuk işi yaparak sağlıyorum. Oyuncu Gürkan Uygun’un ‘Kehribar’ dizisindeki tespihini istiyorum ya da onun elinden bir hediye bekliyorum. Dizinin final yapması çok kötü oldu.

Roman ve dini kitaplar gönderirseniz sevinirim. Sayın Cumhurbaşkanım, bizler ceza indirim istiyoruz. Hakan Niyazi Aykaç 2 no’lu T Tipi K.C.İ.K. A- 9 Koğuşu Kocaeli / İzmit

‘Engeli ve mücadeleyi biliriz’

Yıllardır erkenden kalkar mahalledeki parka oturur, gelen geçeni izlerim. Yakında bir okul var, teneffüste 2 kız öğrenci bahçeyi çıkıyor, tartışmaya başlıyorlar. Biri önce yumruk atıyor, ardından da “Geri zekalı, özürlü, kızım sen sakat mısın?” diyor.

Bir kadın, oyun yaparak yürüyen kızına “Yamuk yumuk yürüme, geri zekalı” diyor.

Acı tatlı hayat geçiyor

Toplum eğitimsiz bir kez daha anlıyorum. Bir tarafta engelli çocuğunu sırtına almış hastaneye götürmeye çalışan bir baba ama taksiye binecek parası yok.

İşte günü böyle geçiriyorum, acı tatlı hayat geçiyor. İşte böyle biz engeli de mücadeleyi de biliyoruz. Engelsiz güzel yarınlara. Hoşçakalın. Erdem Ateş/ Bursa Tel: 0507 633 87 39


DUYURU

Cezaevlerindeki mahkum kardeşlerimiz, sizlerden gelen mektup sayısı 1.200’ü aştı. Bunları zamanında yayınlamamız mümkün olmuyor. Hoşgörünüze sığınıyorum.

NOT: HANIM ARKADAŞ ARAYAN KARDEŞLERİMİZİN MEKTUPLARINI YAYINLAYAMIYORUZ.

'Sevgili Ailem’

2016/1 EKPSS/Engelli Kamu Personeli Yerleştirmeleri sonucunda Adana Milli Eğitim Bakanlığı’na atandım. Bu sonuçta sizin ve ailemin desteğini gözardı edemem.

Bana maddi manevi destek verdiniz, sizlere minettarım. Temenni ediyorum ki sizinle olan birlikteliğimiz hep baki kalacaktır ve benim için yeni bir başlangıç olacaktır.

Sizleri çok seviyor yeni eğitim öğretim yılında bursumun kesilmesini rica ediyorum. Ziya SELLİ Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük

‘İhtiyaçlarımı karşılayamıyorum’

■ 10 yıldır cezaevindeyim. 3 kardeşim gibi yüzde 70 işitme ve konuşma engelliyim. 3 kardeşim de engelli olduğu için ziyaretime düzenli gelemiyorlar. Annem de onlarla ilgilendiği için beni ziyaret edemiyor.

Duyarlı okuyuculardan XL eşofman, elbise ve 41 numara spor ayakkabı rica ediyorum. Mehti Tunç 1 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevi Kandıra Kocaeli

■ 29 yaşındayım. 7 yıldır cezaevindeyim. Daha 7 yıl cezam var. Kısa zamanda açık cezaevine geçeceğim. Ailemin maddi durumu kötü olduğundan ziyaretime gelemiyorlar. Siz yardımsever büyüklerimden bana yardım eli uzatmanızı istiyorum.

İhtiyaçlarım XL beden 2 tişört, 42 numara spor ayakkabı, eşofman takımı. Fanatik Beşiktaş taraftarıyım. Hep bir formam olsun istedim. XL beden Beşiktaş forması gönderirseniz, bu sıkıntılı günlerde beni çok sevindirmiş olursunuz.

Herkese şimdiden teşekkürler. Mehmet İriş T Tipi Kapalı Cezaevi 36 Koğuşu Osmaniye/ Toprakkale

‘Kitap bekliyorum’

Biz kader mahkumları sıkıntı ve sorunlarımızı aracılığınızla duyuruyoruz. Bizlere göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı teşekkür ederim.

Okuyucularınızın okumuş oldukları fazla kitapları bekliyorum. Erdem Köyegitmez E Tipi Kapalı Cezaevi B/1 Koğuşu /Kahramanmaraş