Soyunma odasında röportaj üzerine

29 Ağustos 2014, Cuma 14:17
AA

TFF Süper Kupa'ya damgasını vuran Volkan Demirel, Galatasaray 'ı penaltılar sonucu yendikleri final sonrası 'pitbull' lakaplı Felipe Melo'yu ima ederek, 'Belediye sokak köpeklerini zehirlesin' açıklaması yapmıştı. Bu açıklamanın savunulur bir yönü yok, Melo ne yaparsa yapsın bu tür bir açıklamanın gereği yoktu. Zaten Fenerbahçe kupaya uzanarak Melo'ya en ağır cezayı vermişti. Fakat bu açıklamalar Volkan Demirel'in 3 maç takımından uzak kalmasına neden olacak.

Formasını çıkarmadan!

Hikayenin buraya kadarını hemen her yerde okumuşsunuzdur.  Fakat bu çerçevede üzerinde hiç durulmayan bir noktada Volkan Demirel'in bu sözleri nerede, nasıl bir ortamda ve ne zaman söylediği. Belki de işte tam da bu yüzden biraz da kulüp televizyonculuğu tartışılmalı. Maç biter bitmez, formasını çıkarmadan futbolcu ile röportaj ne kadar doğru? Bu tür bir yayıncılığın artıları ve eksileri nelerdir?

Otobüste de tehlike var

Acaba Volkan Demirel, üzerinden kaleci kazağını çıkarmış, duşunu almış, biraz olsun dinlenmiş halde kameralara açıklama yapsa bu tür cümleler kurar mıydı? Bazen otobüsten maç sonunda yapılan canlı yayınlarda da buna benzer açıklamalar gelmesi muhtemel ne yazık. Kameraların önünde birbirlerini küçük düşürmek istercesine açıklamalar yapan en hafifiyle birbirleriyle dalga geçen futbolcular rakipleri için de ağır ifadeler kullanabilirler. Türkiye'de kulüp televizyonculuğu üzerine alacağımız çok yol ve tartışacağımız çok konu var aslında.
 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.