Alex daha ne yapsın?

06 Kasım 2009, Cuma 05:00
AA

Fenerbahçe, Steaua Bükreş’i kaptanı ile yıkarken, en güzel yorumu maçı televizyondan anlatan sevgili Uğur Önver yaptı: “Alex daha ne yapsın?” Evet, Alex Fenerbahçe için çok ama çok önemli bir futbolcu. O varken ve de hiçbir sağlık sorunu yokken Fenerbahçe’de işler çoğunlukla iyi gidiyor. Ama o yoksa inisiyatif alıp takımı ateşleyecek bir futbolcu çok az ortaya çıkıyor.

Dün gece önce Dos Santos’un mükemmel golünü izledik. Tam bir Brezilyalı’ya yakışacak hareketler ve vuruş sonrasında takımını öne geçirdi. Ancak sonrasında bu sezon Fenerbahçe’nin yakalandığı hastalık nüksetti. Gol atan Fener “Nasıl olsa bu maçı kazanırız” diye düşünmeye başlayınca kendisinden çok daha zayıf rakipler karşısında aciz durumlara düşüyor.

Gaziantep’te, Kayseri’de bu yaşandı, dün de Steaua karşısında belirli bir dönemde aynı görüntüleri izledik. Bu görüntüyü silecek, takımı yeniden canlandıracak birine ihtiyaç vardı, bunu da ancak Alex yapardı. Önce bir serbest vuruşta Bilica’ya nefis kafa golü attırdı sonra kendisi uzun süre sürdüğü topu mükemmel vuruşla ağlara gönderdi.

Eğer böyle etkili bir silahın varsa kul-la-na-caksın. “Kullanmayın!” diyenlere de gülüp geçeceksin. Fener’de dün bir başka güzellik de Özer’in oyuna girmesinden sonra yaşananlardı. Özer hem oyunu hızlandırdı hem de tribünleri ayağa kaldıracak hareketler yaptı. Özer form tutar daha fazla forma şansı bulursa Fenerbahçe’nin hem orta sahası güçlenecek hem de hücum gücü artacak. Sonuçta Fenerbahçe bulunduğu grupta yapması gerekenleri yapıyor ve yoluna devam ediyor.