Büyük başarı!

02 Ekim 2009, Cuma 10:27
AA

Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, maçtan önce kendilerini çok zorlu bir mücadelenin beklediğini, 1 puanın bile iyi olacağını söylemişti. Söylediği takım Sheriff UEFA takımlar sıralamasında ilk 100’de yok. 200 içinde var mı? Yok... Peki kaçıncı? 217’nci... “Fenerbahçe kaçıncı” derseniz, 35’inci. Daum bu takımın nesinden korktu? Çocukken çok kovboyculuk oynadı herhalde “Şerif” isminden korktu. 

Daum bu açıklamalarıyla maç öncesi bizi güldürmüştü, maç sırasında da Sheriff futbolcuları. Iska geçen mi dersiniz, karate yapan mı? Kayıp düşen mi istersiniz topu şişiren mi? Sheriff’in taktiği herhalde Fenerbahçeli futbolcuları gülmekten öldürüp puan almaktı. Deplasmanda Steaua Bükreş ile yaptıkları ve berabere kaldıkları maçı seyretmedim ama seyredenler Romanya’da bu taktiğin işe yaradığını söyledi... 

İşin şakası bir yana 2 yıl önce Avrupa’nın en iyi 8 takımı arasına giren Fenerbahçe’nin kendilerine küçük hedefler seçenlerle düştüğü hale bakın. 90 dakika içinde ne mi oldu? Fenerbahçeli futbolcular gülmekten ölmedi ama rakibin savunmasında oynayan 38 yaşındaki Tarkhnishvili’yi bile çok fazla zorlamadılar. Aksine Tarkhnishvili zaman zaman hücuma çıkıp gol aradı! E şimdi gel de hocası “1 puan bile iyi olur” diyen takımın futbolcularını eleştir. Onlar 1 değil 3 puan aldı. Demek ki büyük başarı kazandılar. Ne diyelim, hayırlı olsun.