Fenerli bunu istiyor

05 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
AA

İstatistiklere baktığınızda Fener sezona müthiş başlamıştı. Ama futbolu tatmin etmiyordu. Hatta kazanılan Belediye maçında bile taraftar tepkisini göstermişti. Bunun üzerine Daum “Hiç 6’da 6 gördüler mi” demişti.

Futboldan anlamak için kahin olmaya gerek yok. Fener taraftarı takımından hırslı mücadele etmesini, göze hoş gelen futbol oynamasını bekliyordu. Ve dün özlemleri dindi.

Fener öyle hırslı mücadele etti ki daha ilk yarıda sahaya yüreğini koyan futbolcular dakikalarca alkışlandı. Taraftar ilk yarıdaki futboldan ekmek kadayıfı tadı aldı. İkinci yarıda pozisyon zenginliği ve fark gelince kaymaklı ekmek kadayıfı oldu.

Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim. Daum maça çok iyi motive olmuş. Hem sahaya sürdüğü kadro hem oyuncu değişiklikleri hem mağlubiyeti bulunmayan Gençlerbirliği’ni durdurması dört dörtlüktü. Bilica ve Lugano uyum sorununu aştıkça rakiplere duvar örecek.

Emre Kadıköy’ü çok özlemiş olduğunu bitmeyen enerjisiyle gösterdi, taraftar da onu bağrına bastı. Cristian çok top kaptı alkışı aldı. Mehmet Topuz henüz ısınma turlarında. Dos Santos kötü oynadığı maçta bile nefis asistiyle dikkat çekti. Ve 10’a gelelim.

Alex hafta içinde Fener formasıyla Avrupa’da en çok gol atan ve en çok oynayan futbolcu unvanlarını eline geçirdi.

Dün de attığı 2 nefis golle Fener’in lig tarihinin en iyi başlangıç rekorunu kırmasında en büyük pay sahibi oldu. 10’suz Fener daha iyi olur diyenler; ağzıyla kuş tutarsa fikriniz değişir mi?