Bu acımın tarifi yok!

Mide bulantısı desem yetmez, öfke desem yetmez, inanamamak desem yetmez, rahatsızlık desem yetmez, sinir yıpranması desem yetmez, acı çekmek desem yetmez, çıldırmak desem o hiç yetmez…

17.02.2018

Yazının Devamını Oku

Yetinmeyi bilir misin?

Popüler kültürün, teknolojinin, dejenerasyonun en hit olduğu zaman diliminde yaşamak bizim kısmetimizmiş. 

05.02.2018

Yazının Devamını Oku

Yeni yıla anlam yükleyin

Yeni yıla hiç sebepsiz bir anlam yükleyin. Birinden ayrılmak, bir kayıp yaşamak, işten atılmak gibi büyük ve yıpratıcı acılar sonrasında, hayatınızı toparlamak ve değişmek için temiz bir sayfa açmak yerine, ertelediğiniz ve istediğiniz ne varsa bu yıl yapmaya söz verin kendinize.

05.01.2018

Yazının Devamını Oku

Annelerin en sevdiği fuar başlıyor

Taze annelerin, bebek bekleyenlerin, çocukları için en iyisini arayanların buluştuğu İBS 2017, yine dopdolu programıyla 15 Aralık Cuma günü İstanbul Kongre Merkezi Harbiye’de başlayıp, 17 Aralık Pazar günü sona erecek.

11.12.2017

Yazının Devamını Oku

Mobinge maruz kalan anneler adına…

Belki bu yazı tepki çekebilir, çok da umurumda değil açıkçası. Son zamanlarda iyice beni rahatsız eden “gösterişçi annelik” olayı beni çileden çıkarıyor. Herkes kendi çocuğunun uzmanıdır, orası kesin ama bunu göze sokar gibi, “ben çocuğumla çok ilgileniyorum, aşırı ilgili bir anneyim, her etkinliğe, her aktiviteye götürüyorum…” gibi dünyası çocuk üzerine dönen annelere de laf aramızda biraz uyuz olmaya başladım. 
 

09.12.2017

Yazının Devamını Oku

Güzel çocuklar merkezi

Eğitim eşitliğinin ülkemizdeki içler acısı durumunu tartışmak yerine, bu fırsatı onlara yaratmaya çalışmak büyük bir zaman kazanımı olur. Elbette eğitimle ilgili ülkemizde daha yapılması gereken çok iş, kat edilmesi gereken çok yol var. Bu noktada özel kuruluşların, büyük global şirketlerin kendi gayretleriyle çocukların eğitimi için yaptığı çalışmalar benim için baş tacı. Bunlardan biri de Pepsico.

05.12.2017

Yazının Devamını Oku

Madalyonun diğer yüzü

Sık sık çocuk kitaplarından pasajların yayınlandığı fotoğraflara denk geliyorum. Bu pasajlarda çocukları son derece yanlış yönlendirecek kısımlar var. Mesela bir tanesi tüylerimi diken diken etmişti. Yayıncısını ve yazarını bilmediğim bu kitabın bir paragrafı paylaşılıyordu, paragrafı aynen yazıyorum...

 

22.11.2017

Yazının Devamını Oku

Hayata tutunan küçük yumruklar

Ben uzunca bir süre bebeklerimin prematüre olduklarını düşünmüştüm. Aslına doğru bildiğim yanlışı birçok insanın da benim gibi bildiğini ancak gerçek bir prematüre annesiyle tanıştığımda fark ettim.

16.11.2017

Yazının Devamını Oku

İyi ki annem çalışıyor

Çalışan anne olmanın vicdan azabı hiçbir şeye benzemez. Pek çok kadın da iş hayatını, anne olduktan sonra bırakıyor

06.11.2017

Yazının Devamını Oku

Mardin 2. Masalcılar Buluşması

Geçen yıl ilki düzenlenen Mardin Masalcılar Buluşması, gelenekselleşme yolunda emin adımlarla ve güçlenerek devam ediyor.
 

11.10.2017

Yazının Devamını Oku
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10