Bilanço

06 Ekim 2009, Salı 05:00
AA

1- 10’u Galatasaraylı, 26’sı Ankaragüçlü toplam 36 taraftar gözaltına alındı. 8 yaralı var.
2- Beşiktaş’ta kimliği belirsiz kişiler tribünlerde terör estirdi. Çıkan arbedede yaralananlar oldu.
3- Eskişehirspor-Kayserispor maçında taraftarlar birbirine girdi. VIP tribününden hakem Selçuk Dereli ve yardımcılarına pet şişeler atıldı.
4- Ocak ayında Antalya’da yapılan Çözüm-2 toplantısında alınan kararlar hâlâ TBMM’ye sunulamadı.
5- E, çok güzel hareketler bunlar!

BİR PANKARTIN ARDINDAN
Fenerbahçe tribününde asılan bir pankart, üzerinde şu yazılı: “Çubuklu forma bir emanettir, o formayı yuhalamak bir ihanettir” Bir mırıldanmayı anımsıyorum Beşiktaş tribünlerinden.
Ne diyorlardı; “Üstünde çubuklu formalaaaar vardıııııı...” Hadi bağırsanıza!!!

ACABA ABİSİ Mİ?
Abdürrahim Albayrak soruyor, “Bu bizim Elano değil mi?”. Yanıt: “Ta kendisi”. Soru: “Acaba Brezilya’dan abisi mi geldi!”

PROTESTO VE AKLA TAKILANLAR
Beşiktaş lehine bağıranları bile korkutup, ailelerinin yanında darp eden bu insanlar kim? Kapalı tribünde o sağa sola koşuşturup, protesto eden seyirciyi sindirmek isteyen kim? Bunlar ortaya çıkarılmadıkça kaos sürer.

Demirören’i ve yönetimi istifaya çağırabilirsiniz ama bunu hakaret ederek yaparsanız, BEŞİKTAŞLILIĞINIZDAN ŞÜPHE EDERİM. Zaten Revna Hanım’ın da alkış tepkisi bu yüzdendir.

İKİNCİ ADAMLAR
Salih Bora’ya “1982’de Katowice’de İtalyan Vincenza’dan yediğin supleksi (Altı puanlık oyun) hatırlıyor musun” dedim. “Elbette” dedi. O dönemler Muzaffer Aydın adında bir Demirspor’lu güreşçiyle çalışıyordu. Yani, Salih’in mankeniydi Muzaffer. Hiç birinci olamadı bizim Salih.

Ama Hamza Yerlikaya’nın gerisinde kalan Nazmi Avluca (34), Şeref Eroğlu’nun gölgesindeki Selçuk Çebi ağabeyleri gidince ortaya çıkıp Dünya Şampiyonu oldular. Bu azmin zaferidir. Bu sabrın sonu selamettiri pekiştiren bir madalyanın öyküsüdür. Tabii Salih’in de.

REKOR

“8’de 8 yaptık. Kendi rekorumuzu kırıp, düşman çatlattık.” Bir Fenerbahçeli’nin elinde Ankaragücü’ne yenilen Cim Bom’a gönderme yapılmış: “İki hafta daha bekleyemediniz”.

Terörden, şiddetten bin kat daha tesirli. Eskiden kızdırma böyle olurdu.” Tekme tokatla değil.