İşte istifa gerekçesi

27 Ekim 2009, Salı 05:00
AA

Terim’e soruyorum: “Hocam neden istifa ettiniz.” Cevap veriyor: “Kimseye bir kırgınlığım yok. Görülen lüzum üzerine. Hem ben Hasan Doğan’ın vefatı sırasında da bırakmıştım ama, Mahmut beyin hatırına devam ettik.” Bizde böyledir işte, en bilgilisi, en kültürlüsü, “Takımdaşlık, coachluk dersi verirken” bile en hayati olayı açıklaması gerekirken kılık değiştirir. “Önemli değil yaaaa.” Ben şunu mu anladım, “İstifa edeyim, federasyon nasıl olsa arkamda. Nasılsa kabul edilmez. Böylece kamuoyunda daha da güçlenirim.” Ama bu hesabın içinde başka bir hesap olduğunu Terim hesap edemedi. Federasyon, paaaat diye istifayı kabul edip açıklamayı resmileştirince iyot durumu hasıl oldu.” Hocamızın görülen lüzum üzerine dediği istifa gerekçesi budur işte.

TRİBÜNLER TEMİZLENİRKEN

Başkan Yıldırım Demirören, önce Kasımpaşa maçına gelmedi, ardından Steaua Bükreş-Fenerbahçe maçına gitti. Sonra derbiye davet edildi haberleri Fenerbahçe internet sitesinden yalanlandı. Sayın Başkan kendi maçına itibar etmiyor diyenler çoğunlukta, o zaman taraftar, başkanı adına leke çözücü mü kullanacak?

RÜŞTÜ’YÜ ŞİMDİ SİZE VERSEK

Eminim Kasımpaşa, Wolfsburg ve Eskişehirspor maçlarından sonra CSKA maçında milli kaleciyi omlet yapmak üzere harekete geçip olayı başkanla noktalayanlar şimdi yemek fikrini değiştirmişlerdir. Ayın menüsü, “Rüştülü Kebap” afiyetle yiyebilirsiniz.

SAĞLAM VE BURSASPOR

Taraftarı süper (Tekbir dışında)... Teknik direktörü takımı şahane yönetiyor. Onun genç oyuncu aşkının Timsah’la özdeşleştiğini söylebilirim. Şu U 17’deki Muhammet Demir ismini bir yere yazın. Ya da bu yazıyı kesip saklayın. Hizmet ödülü verenlerin kimin neye hizmet ettiğini bilmeden plaket dağıttıkları kesin. Biraz yaşlı iseniz unutulmamak adına yasak savılır. Gerçek hizmetkarların ise ölümü beklenir, üstelik tabutu başında boş yere gözyaşı dökülerek. Ertuğrul Sağlam hoca hâlâ bir şey yapmadı ama, hem takımı Bursaspor’a hem de ülke futboluna hizmet ettiği bir gerçek.

DERBİ Mİ, TIRAŞ BICAĞI MI?

Bu iki kavramın karıştırıldığı görüşü bende ağırlık kazanmaya başladı. Isınırken hırlaşan, futbolu buharlaşan, hakemin kafasını yararak büyük maç havası yaratmak bize mahsus. Hakemi disiplinli olsun diye bu maça polis atamak da nafile gördünüz işte. Oysa Brezilyalı Kaka ne güzel oynuyor. Mesela bu oyuncu ülkemize transfer olunca bütün manşetler çocuğun ismi ile maruflaşır. Hele penaltıyı dışarı attıysa “Kaka derbinin içine etti” başlığı bunlardan bir tanesidir. Çünkü köşesinde sevgilisini, annesini, köpeğini yazan bir medya olursa, Sabri de maç sonu çıkar bu bir kısım medya için “terbiyesizler, utanmazlar, çirkin kalemler” yorumu yapar. Medyana bak, sana derbini söyleyeyim. Bu da benden olsun. Hadi hayırlı tıraşlar.