Seks dürtümü kaybettim

09 Ekim 2009, Cuma 10:43
AA

Güya evliyiz ama aslında iki yabancı gibiyiz. Dışarıdan bakan herkes bizi dünyanın en mutlu çifti sanır. Çünkü ikimiz de rol yapmayı iyi biliyoruz. Tam 11 yıldır bu rolü gayet iyi başarıyoruz. Aslında bir gün herkesin ortasında patlayıp gerçeği anlatacağım ama bakalım bu ne zaman olacak... Cinsel yaşamımız evliliğimiz boyunca zaten çok iyi olmadı. Başlarda ben isteksizdim. Aldığım aile terbiyesi, içinde yetiştiğim kültür cinsellik konusunda fazla bilgi edinmeme engeldi. Biz cinselliği, arkadaşlarımız arasında, kapalı kapılar arasında konuşarak öğrendik. Memur anne-babanın kızıyım. Ailemin maddi durumu orta halli. Bir Anadolu kentinde doğup büyüdüm. Bizim oralarda anneler, babalar kızlarına öyle cinsellikten falan söz edemez. Kulaktan dolma bilgilerle öğreniriz bazı şeyleri. İstanbul’a üniversiteye gttiğim zaman da cinsellik konusunda çok bilgisizdim. Zaten evlendikten sonra bu bilgisizliğin acısını çok çektim. Benim cehaletime, eşimin ilgisizliği de eklenince bu noktaya geldik zaten.

Hayırlı kısmetti

Ben, mantık evliliği yaptım. Üniversiteyi bitirip çalışmaya başladığımda, şirketimizin bir seminerinde tanıştım kocamla. Eşim, o zaman çalıştığım şirketin müdürlerinden biriydi. Yurt dışında okumuş, zengin, kültürlü, oturmayı kalkmayı bilen vs. vs. Her ailenin istediği türden bir koca adayı. Ancak okumak, paralı olmak, adam olmaya yetmiyor. O seminerde tanıştıktan sonra peşimi hiç bırakmadı. Güzelliğimden çok etkilenmiş. Benimle niyeti ciddiymiş. Neredeyse hiç flört etmeden evleniverdik. Bu yüzden doğru dürüst tanıyamadım onu. Zaten tanısaydım asla bu evlilik olmazdı. Dediğim gibi, evliliğimizin başında ben cinsellik konusunda kendimi çok yetersiz hissediyordum. Yani yatakta iyi değildim, nitekim bunu kendisi de söyledi bana. Ama düzelebilirdim. Bana yardımcı olsaydı, ben de bu konuda kendimi geliştirebilirdim. Oysa eşim kendinden başka herkesi aşağılık bir yaratık olarak gören biri. Beni sürekli küçümsüyor, hiçbir fikrime önem vermiyor. Evde misafirlerimiz varken bile ben bir söz söylediğimde “Aaa senin fikrin de mi var, hayret” deyip herkesin önünde aşağılıyor. Beni kitap okurken gördüğünde “Sen ne anlarsın o kitaptan” diyor.

Dul kalma korkusu

Bu aşağılamaları hep sineye çektim. Evliliğim zarar görmesin, dul kalmayayım diye kendimi frenledim. Ailemi, yakınlarımı üzmek istemedim. O da kendini çok başarılı biri olarak görüyor ya, bir evliliği başaramadı demesinler diye bu işi devam ettiriyor. Evet, bunu bana aynen söyledi. Biz son 5 yıldır hiç cinsel ilişki yaşamadık. Ben anne olmayı çok istiyordum bir dönem. Evet, sevişmiyorduk ama ne bileyim, bir şekilde anne olabilirdim. Çocuk istediğimi söylediğimde bana “Bizim çocuğumuz sana çekerse yandık, gerizekalılar okulunda okutmak zorunda kalırız” bile dedi. Bir insan eşine bu sözü söyler mi? Üstelik bunu sadece bana değil, çevresindeki herkese yapıyor. Kişiliğimi, kendime güvenimi kaybettim.

Başkasını istemiyorum

Seks ve tatmin benim için artık çok uzakta kaldı. Ayrıca eşimin bu davranışları nedeniyle başkalarına da hiçbir şekilde farklı gözle bakamıyorum. Yani ben kocamdan ayrılsam bile bundan sonra hayatıma birinin girebileceğini hiç sanmıyorum. Aklıma hep bunlar gelecek. Ayrıca bütün erkeklerin de aynı olduğunu düşünüyorum. Al birini vur ötekine. İnanın bana cinsel dürtülerim de tamamen kaybolmuş durumda. Kocam benim hayatıma giren ilk ve tek erkekti. Ben her şeyi onda gördüm. Bir başkasıyla seks yapmanın nasıl bir şey olduğunu hiç bilmiyorum. Buna cesaret de edemem zaten. Başkasının yanında soyunmak, ona dokunmak bana çok yabancı geliyor. Özlem/İstanbul

 

Sevgili okurlar, bu yazı dizisinde sizin yaşadıklarınıza da yer vereceğiz. Evliliğinizde cinsellikle ilgili problemleriniz varsa ya da tam tersi, mükemmel bir seks hayatı yaşıyorsanız lütfen bize yazın. Deneyimlerinizi, yaşadıklarınızı aktarın. Maillerinizi bekliyoruz. mehmet.coskundeniz@posta.com.tr