Alçaklar aramızda

11 Mart 2015, Çarşamba 05:00
AA

Orhan Çoban’ı hatırlıyor musunuz? Ya Mustafa Tarık Özyılmaz’ı, Yavuz Selim Kavaloğlu’nu, Serkan Akyıldız’ı… Hatırlamadığınıza eminim. Onlar 10 kişiydi. “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs etmek”, “Tasarlayarak, kamu görevi nedeniyle kasten adam öldürmeye yardım”, “adam öldürmeye teşebbüs suçuna yardım etmek”ten suçlandılar. Kimine 100, kimine 150 yıl hapis cezası isteniyordu. Suçlama, Danıştay saldırısının gerçekleştiği 17 Mayıs 2006 gününe ilişkin güvenlik kamera kayıtlarının silinmesiydi. Sanıklardan bazıları bir yıl, bazıları 2.5 yıl hapis yattı. Dava kısa süre önce bitti.

Sonuç; tüm sanıklar beraat etti.

AKP iktidarının Fethullah Gülen cemaatiyle el birliği içinde yarattığı hukuk ve ileri demokrasi düzeni işte bu.

Gün geçmiyor ki, yeni bir sahtecilik ortaya çıkmasın.

Dün gazetelerde gördünüz, Bülent Arınç’a suikast iddiası fos çıktı. Dosya takipsizlikle sonuçlandı.

Yalnız o mu? Bir gün önce de hayatının son günlerinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan’ın evinin basılmasına sebep olan belgelerin de sonradan eklendiği, sahte olduğu ortaya çıktı.

Balyoz davasında yüzlerce insanın haksız yere tutuklanmasına, ceza almasına sebep olan CD’lerin sahte olduğu raporlarla ispatlandı.

Balyoz davasında yargılananların suçlanmasına sebep olan delillerden Gölçük Donanma Komutanlığı’nda bulunan hard diskte de sahtecilik yapıldığı anlaşıldı.

Kafes eylem planındaki imza sahteciliği de ortaya çıktı.

Karargah evleri soruşturnasında suç bulunamadı ve takipsizlik kararı verildi

O günlerde bunları meydanlarda kürsülerde savunan siyasetçiler neredesiniz?

“Şok, şok, şok..”diye bunları manşetlere çekenler, televizyonlarda linç seansları yapanlar, köşelerinde yargısız infaz yapan gazeteci müsveddeleri neredesiniz?

Kibrinden, mağrurluğundan ensesini sağdan sola çevirmeyen, korku imparatorluğunun operatörleri savcılar, polisler, hakimler neredesiniz?

Nasıl ödeyeceksiniz Türkan Saylan’ın, yüzlerce masum insanın hakkını. Nasıl, nerede, kimlerle, ne zaman planlandı bu kadar kötülük. Ama gerçek er ya da geç ortaya çıkacak. Şimdi yargıya düşen bu alçakça sahtecilikleri yapanları ve ortağı olanları bulmaktır. Biz onları tanıyoruz.