Memleketimden sapık manzaraları

13 Mart 2015, Cuma 05:00
AA

Bugün nasılsınız? Cevap vermeden şunları okuyun;

  - Mersin’in Tarsus ilçesinde bir lisede Müdür Yardımcısı olarak görev yapan 42 yaşındaki iki çocuk babası sapık Y.G, üç kız öğrenciyi okulun kazan dairesine götürüp taciz etti. Hakkında idari ve adli soruşturma başlatılan Y.G., müdür yardımcılığı görevinden istifa dilekçesi verip sonra da izine ayrıldı.

- Elazığ’daki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Harput Bakım, Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezi’nden kaçıp jandarma tarafından bulunan dört kız çocuğu, sapık görevliler tarafından 2007- 2013 yılları arasında cinsel istismar, taciz ve şiddete uğradı. Bazı görevlilerin defalarca cinsel tacizlerine maruz kalan kızlardan ikisi intihara kalkıştı, biri akıl hastanesinde tedavi gördü. Olay dün basına yansıyınca Merkez’deki tüm görevliler açığa alındı.

Tecavüzü mübah gören kafa

 - Diyarbakır’da 25 yaşındaki İ.G isimli sapık, 8 yaşındaki kız çocuğu kaçırarak cinsel istismarda bulundu. Sapık tutuklandı ama Diyarbakır Savcılığı 8 yaşındaki S.A. adlı kızı hastaneye sevk ederek tecavüze uğrayıp uğramadığına ilişkin rapor istedi.

- Tokat’ta Halil Rıfat Paşa Ortaokulu’nda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni sapık zihniyetli L.Y.İ, kız öğrencilere "Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de mübah, kötülük de mübah” dedi. Ardından, Tarsus’ta öldürülen Özgecan Aslan için kentte düzenlenen eyleme katılan öğrencilere de "Siz koşarak eyleme gittiniz. O toprağın altında, Fatiha okudunuz mu? Siz de Özgecan gibi olursunuz" ifadelerini kullandı. Bu öğretmen aynı sapık fikirlerini aşılamak üzere kendi isteğiyle başka bir okula gönderildi.

Şimdi tekrar soruyorum;
Nasılsınız?

Bir insan olarak bu sapıklıklarla aynı gök kubbenin altında nefes almak bile zor değil mi? Bizler, iş yerinde, evdeyken nice küçük bedenler acılar içinde sapıkların kurbanı oluyor. Elimizden bir şey gelmiyor.

Peki devlet ne yapıyor?

Olan biteni seyrediyor.

Gezi eylemleri sırasında Kabataş’ta sırf başörtülü diye yalanlarla içinden çıkılmaz bir taciz hikayesinin arkasında siyaset yapıyor.