Rüya kâbus oldu

05 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
AA

Galatasaray, Süper Lig’e nasıl fırtına gibi girerek herkesi şoke ettiyse, şimdi de oynadığı futbol ve aldığı kötü neticelerle şaşırtmaya devam ediyor. Yalan yok! Rijkaard gibi iyi bir hocanın takımı nasıl bu kadar inişli-çıkışlı bir tablo çiziyor, aklım almıyor.

Evet, ben de herkes gibi Galatasaray’ın yıldızlar topluluğu olduğunu kabul ediyorum. Eskişehir maçına kadar bu takım maç başına 3.16 gol ortalamasıyla oynadı. Şimdi Eskişehir ve Graz maçlarında alınan beraberlikten sonra 3 gol birden yedi. Futbolda her türlü skor var. Ama sahada tam olarak mücadele etmeyen bir Galatasaray var; bunu da unutmayalım.

Biraz Servet hırsıyla oynamaya çalışıyor, biraz da kaptan Arda. Sol bek Caner! Kim transfer etti bilmiyorum. Eskişehir’e gönderilen Volkan ve Alparslan’dan iyi olduğuna inanmıyorum. Sağ bekte genç Uğur bir türlü toparlanamıyor. Ayhan sakatlıktan yeni çıktı, kondisyonu yetersiz.

Mustafa Sarp iyi bir çıkış yakalayamadı. Elano büyük futbolcu olabilir, ancak Graz ve Ankaragücü maçlarında çok kötüydü. Golcüler Baros ve Nonda, boş kaleye topu gönderemiyor. Sonuçta Galatasaray iyi değil.

Rakip kim olursa olsun artık üstünlük kuramıyor. Galatasaray yönetimi Avrupa’nın en büyük hocasını getirdi. Buna rağmen futbolda bir standart yakalanamadıysa “Sorun var” demektir.

Dilerim çabuk çözerler. Ankaragücü’ne gelince; teknik direktör Hikmet Karaman’ı kutlarım. Galatasaray gibi yıldızlar topluluğuna karşı hiç yemeden 3 gol atmak kolay iş değil. Ediz, Ceyhun ve Murat harika futbolcular. Başkent ekibi ligde her takımın canını yakar.