30 Ağustos

30 Ağustos 2014, Cumartesi 05:00
AA

En sevdiğim Bayram. Büyük Taarruz’un muhteşem zaferi. Ordu-Millet’in ortak gururu. Egemenliğin temeli ve ruhu. Kutlu olsun. Kutlu olsun.

[[HAFTAYA]]

Bu hafta

Sevgili okuyucular. Bir dizi gelişme, tam da Zafer Haftası’na denk geldi. - Yeni bir Cumhurbaşkanı. - Yeni bir Başbakan. - Yeni bir Hükümet. Hepsi o kadar yeni ki, bundan böyle Cumhurbaşkanı derken, bitişik mi yazacağız, yoksa Cumhur ve Başkanı ayrı ayrı mı yazacağız, henüz o bile belli değil... Yani o kadar yeni. Öyle veya böyle. Hepsi hayırlı olsun.

62. Hükümet

Gazeteler, epey toto oynadılar. “Kimler Bakan olacak” diye, her gün büyük tahminlerde bulundular. En az 50 isim saydılar. İnsaf yani, o kadar ismin içinden elbet bazılarını tutturmuşlardır. Orada bile ıska geçen, sıfır çeken varsa o bile marifet sayılır. Kutlarım.

Bir yeni daha

Gerçi eskidir... CHP’den bahsediyorum. En eski partidir. Lakin o bile yeni bir ilke getiriyor. Başkan adayı Muharrem İnce diyor ki: - Arka arkaya 2 seçim kaybedersem, çeker giderim. Harika. Şimdiki Başkan da hâlâ diyor ki: - Birkaç puan düşük çıkarsa, çeker giderim. Birkaç’tan kastı nedir bilinmez. 1 mi, 2 mi, 3 mü? Belki de 5-10 puan.. Yani imkansız olan.

......

Zaten nedir ki? Hazret şunun şurasında henüz 4 seçim kaybetti. Daha 5’inci seçime girmedi ki... Topu topu 4 seçim. Yahu insaf. Ona öyle demezler. Derler ki: - Girdiği her seçimi kaybetti. Futboldaki puan cetveli gibi. Oynanan maç sayısı 4. Mağlubiyet 4. Galibiyet sıfır. Beraberlik sıfır. Puan sıfır.