Bu bir huy

20 Şubat 2015, Cuma 05:02
AA

Hep kadın üzerinden siyaset. Hep kadın üzerinden muhalefet. Hep kadın üzerinden hamaset. Erkeklerin başka işi yok mu? Burdan anlaşılıyor ki, memlekette kadın sorunu falan değil, ciddi biçimde bir erkek sorunu var. Allah şifa versin.

[[HAFTAYA]]

?

Dincilik, hilafetçilik, halkçılık, cumhuriyetçilik, darbecilik, devrimcilik... vs. Ne varsa hepsi şöyle dursun... Kaç türlü izm olursa olsun. Ortak bir yanımız var: - Cinsiyetçilik. Ne yapalım? Dövülecek bunca erkek varken hâlâ kadın dövenler utansın.

?

Vallahi HPD’li o mert kadınlara bravo... Her biri “önce kadınım, sonra siyasetçi” diyor. İnşallah bizimkiler de anlarlar... Önce erkek, sonra siyasetçi olduklarını. Fikret Şeneş O, sırf şarkılara değil, şarkıcılara da hayat verdi. Onlara söz yazmakla kalmadı, toplumda da saygın bir yer sağladı... Müzik kalitesi, onun hayat kalitesinden kaynaklanıyordu. Çocuklarına, torunlarına ve memleketim’e baş sağlığı diliyorum. Nuh Köklü Ne bilsin? Kırk yılda bir kar yağacak da...

Arkadaşlarıyla kartopu oynayacak da... Kartoplarından biri esnafın camına çarpacak da... Esnaf, bıçağı alıp Nuh’a saplayacak. Olacak iş değil. Ama oldu. Öfke küpü Türkiye, bir can daha verdi. Nur içinde yatsın. Çok değerli bir gazeteciydi.