Merhaba 2017

01 Ocak 2017, Pazar 16:00
AA
Terörden ağzımız öyle yanmış ki... Elektrikler saatlerce kesilince acaba sabotaj mı diyenler oldu. Sonra bir dedikodu yayıldı: İran ve Rusya, doğalgazı kesmiş diye... Ve buna benzer neler...

.........

Yıllar evvel yine böyle bir elektrik krizi olmuştu. Hakkari hariç bütün yurtta elektrikler 5-6 saat kesildi. Rahmetli, Nehar Tüblek’in karikatürünü hatırlıyorum: Simsiyah bir Türkiye haritası... Sadece Hakkari beyaz. Altta da Makber’den bir mısra: Her yer karanlık, pirnur o mevki. Hem de o yıllarda.

.........

Karanlıklar, inşallah 2017’nin müjdeli haberleriyle aydınlığa dönüşsün... Yeni yıl, ülkemize ve insanlığa huzur ve güven getirsin.

Kısa notlar

● Noel Baba, geldiği gibi gitti... O zaten hem Ergenekoncu, hem Fetöcüydü...● Obama biraz daha kalsaydı, Allah bilir, YPG/PYD’yi NATO’ya üye yapacaktı.● Yeni değişikliğe göre, meclis feshedilince cumhurbaşkanlığı da feshediliyor ama peki 5+5 takvimi ne oluyor?● CHP’nin direniş biçimini beğendim, ellerindeki yazılı metni koro halinde güzel okuyorlar ama güfte yetmez, ona bir de beste lazım.● Kar, fırtına, buz, yağmur, sel... İlahi televizyon kanalları! Kış günü başka ne olabilir ki? Böyle sürpriz haberlerle yüreğimizi oynatmayın... Son dakika, son dakika...● Ve noktayı koyalım. 2016 bizim için bir sabır taşı’ydı, nihayet çatladı. 2017 ise dilek taşı’dır. Dualarımızla.