Biz de seni tanımayız sen kimsin!

07 Ekim 2017, Cumartesi 05:00
AA
Hintli oyuncu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan Türkiye’ye geldi, ayağının tozuyla verdiği bir röportajda da “Maalesef Türkiye’den hiçbir oyuncuyu tanımıyorum” dedi. Öyle burnu büyük bir ifadeyle de değil ha; samimi bir mahcubiyetle, kendi eksikliği olduğunu belirterek.Ama Twitter’ın uyumayan asalakları anında ayarı verdi kendisine: “Ne var yani, biz de seni tanımıyoruz! Sen kimsin!”

EN ETKİLİ 100 KİŞİDEN

Bayılıyorum ben bu ‘sen kimsin’cilere! Bütün ezikliklerini şu kısacık cümlede anlatıyorlar.

Bak güzel kardeşim, dinle…

Senin tüm kompleksini kusarak ‘tanımıyoruz’ dediğin adam Bollywood’un en ünlüsü.

2013’te Time dergisinin ‘Dünyanın En Etkili 100 Kişi’ listesine girmiş bir isim.

Ayrıca son filmi ‘Dangal’; Amerika’da en çok izlenen yabancı filmler arasına girmiş önemli bir sinemacı.

Peki senin oyuncularından kaçını tanıyor dünya otoriteleri?

Tamam, dizilerimiz dünyaya satılıyor, dizilerin boşrolündeki yakışıklı erkekler ve güzel kızlara Arap ülkeleri çıldırıyor olabilir…

Ama senin sinemacıların, senin oyuncuların hangi otoriteler tarafından kabul görüyor, alkışlanıyor acaba?

ÖNCE FİLMLERİNİ İZLE

Sonra da sor kendine: Durum böyleyken, Antalya Film Festivali’nde ne diye ulusal yarışma kaldırılıyor, sadece uluslararası yarışma yapılıyor?

Dünya senin sinemanı biliyor mu ki, festivalini de bilsin!

Bu arada sana bir ev ödevi: Hala bazı sinemalarda oynarken, ‘Dangal’ı kaçırma...

Khan’ın ekimde vizyona girecek filmi ‘Secret Superstar’a altlık yapmış olursun hiç değilse.

Macron beni nasıl kıskandırdı ama!

İyice delirdik…

Artık canı isteyen bütün manyaklar, kafadan kırıklar; karşısına çıkan kadını taciz ediyor, çok içinden gelirse de pata küte dövüyor. Dur durak yok çünkü ceza kesen yok, telaşlanan yok, ‘ne oluyor yahu’ diye sorgulayan yok! Daha caddenin ortasında polisler tarafından dövülen kadına üzülemeden, markette taciz edilen kasiyerin haberi düştü önümüze.Mikail V.K. isimli ampute sporcu, laf attığı kasiyere ismini soruyor, cevap alamayınca da tokat atıyor!

Gözaltına alınıyor, sonra da geleneksel olarak salıveriliyor.

Sonra sen Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ülkedeki maço kültüre savaş açma haberlerini okuyup ‘Vay be’ diyorsun...

Dayağı falan geçin; kadının telefonunu isteyen ve arkasından ıslık çalan erkekleri dahi cezalandıracak yasalar için çalışıyorlar.

Zihniyet farkı işte...

Son zamanlarda hiçbir haberi bu kadar kıskanmadım valla. Darısı başımıza diyeceğim ama nerdeee…

KAFAMDA DELİ SORULAR

- Bir şahıs ekrana çıkıyor; bebekken evlatlık verildiğini, kayıp annesinin Yeşilçam starlarından biri olduğunu söylüyor.. Hale Soygazi’nin adı da listede. Kadın durduk yere eleştirilerle uğraşıyor, sonra da “Ben hiç doğum yapmadım” demek zorunda kalıyor.

Şaka gibi!

- Reyting uğruna insanların hayatı ne kadar kolay dile dolanıyor böyle! Acaba yeniden evlilik programı mı yapsalar? Hiç değilse alan da satan da razıydı.- İlk duyduğumda şaka sanmıştım ama değilmiş; göz rengi değiştirmek moda olmuş! Oyuncu Buse Narcı kahverengi gözlerini mavi yaptırmış. İrisin üst katmanındaki kahverengi pigmentler lazerle yok ediliyor, iki üç hafta sonra da göz maviye dönüyormuş. İnsan bunu nasıl ‘göz’e alır anlamadım; renkli lens takmak neyinize yetmiyor arkadaşlar? - Ensest ilişki skandalı sonrası boşanan Murat Başoğlu ve eşi Hande Bermek, birlikte görüntülendi malum... Mallarını koruyorlar eyvallah da... Bir kadın bu olayı nasıl kabullenebiliyor? Ensest ilişki yaşayan bir adamdan onu ayıramayan şey ne? Aklım almıyor, keşke anlatsa da dinlesem...

BEYLER RİCA EDİYORUM BUNU DENEMEYİN!

Erkek modası aldı başını gidiyor…

Kısa ve dar paça pantolonlar, taytlar, tuvalet terliği kıvamında terlikler, hatta bu terliklerin düğünlerde takımların altına giyilmesi derken…

Bu kez de gömlek elbise modası başlayacak galiba! Şaaşalı hayatını Instagram’da sergiyerek fenomen olan, aslen iş adamı ama şu ara DJ olarak takılan Gianluca Vacchi giymiş, moda olur diye korkmuyor değilim.
Artık Nusret Gökçe mi, Oğulcan Engin mi, Engincan Ural mı önce giyer, bekleyip görelim.