Çiftlik Bank ile ilgili flaş gelişme

Çok kısa sürede on binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank sırra kadem bastı! Yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, şirketin sessiz sedasız boşaltıldığını öğrendi

12 Mart 2018, Pazartesi 19:02
A A
Aylardır gündemde olan, haklarında bir dizi suç duyurusu bulunan Çiftlik Bank ile ilgili en kritik gelişme bu sabah yaşandı.

Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu Çiftlik Bank'ta bir süredir üyelere ödeme yapılmıyordu. Bugün paralarını alabilmek için şirketin Ümraniye'deki binasına çok sayıda kişi gitti. 


HAFTA SONU BİNAYI BOŞALTTILAR


Ancak üyeler, plazada bulunan iş yerinin boşaltıldığı bilgisini aldı. Hürriyet Dünyası'nın da ulaştığı bilgilere göre, şirket yetkilileri faaliyet gösterdikleri plazayı hafta sonu boşalttı.
 

"BEN DE KANDIRILDIM"


Öte yandan, dün Beykoz'ta gerçekleştirilen ve sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda Genel Müdür Niyazi Karakoç adeta itiraf niteliğinde sözler söyledi.

Toplantıya katılan bir bayii yetkilisinin aktardığı bilgilere göre Karakoç, 'Ben de kandırıldım' diyerek şu sözleri söyledi: "İşler iyi gitmiyor. Mehmet Bey'e (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın."


FACEBOOK HESABI DA KAPATILDI


Akşam saatlerinde ise üyeler bir başka haberle sarsıldı. Çiftlik Bank'ın Facebook hesabı da kapatıldı.
 

YÜZLERCE KİŞİ AYAKLANDI

 
Çiftlik Bank’ta paralarının ödenmesini beklerken sessizce şirketin kapatıldığını öğrenen ve şok üzerine şok yaşayan mağdurlar ayağa kalktı.

Çiftlik Bank’ın İnegöl’deki tesislerine giden yüzlerce kişi, alacaklarına karşılık olarak tesislerde bulunan hayvanlara el koymaya kamyonlarla gitti. 


ÖFKELİ KALABALIK SAKİNLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR


Yerel kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre; Şu an olay yerinde Jandarma Komutanı ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalışıyor.


Kaynak: Hürryet/Dinçer Gökçe- Kazım Ataer

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;