İkinci el araba değeri artık cep telefonundan öğrenilebiliyor

Türkiye’de yılda yaklaşık 5 milyon ikinci el araç satışı yapılıyor. Pek çok kullanıcı aracının değerini belirlemekte zorlanıyor. Ancak yepyeni bir mobil uygulama bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

14 Ağustos 2017, Pazartesi 06:54
A A
Bu kadar çok ikinci el araç satışı yapılmasına karşın,  araç alan veya satanlar için halen en büyük problem aracın kaç para ettiğini bilmektir. Şu anda otomobil piyasası, satılmakta olan araç fiyatları veya bu işten anlayan bir arkadaştan alınan fikir ile belirlenmektedir.
Otomobil Distribitörleri, Yetkili Bayiler, Bankalar,  Sigorta Şirketleri ve Filo Yönetim Şirketleri gibi büyük yapılar ikinci el aracın değerini bazı endüstriyel çözümler ile ölçebilmekte iken bu hizmet araç sahibi seviyesinde bugüne kadar mümkün değildi.
2017 yılında kurulan Garaj Sepeti Android ve Apple telefonlar için geliştirdiği uygulama ile bugüne kadar kurumsal müşterilere sunulan “ikinci el araba değeri’ tespit hizmetini son kullanıcıya sunuyor.
Uygulama ile sadece 30 saniye harcayarak bilgileri girilen aracın o gün hangi fiyatlara hızlı satacağını, tok satıcı iseniz nasıl bir fiyat kullanmanız gerektiği gösteriliyor. Sadece gerçekten var olan araçlar için çalışan sistem yanlış bilgi girilmiş durumlarda sonuç vermez ve kullanıcının böylelikle hata yapmasını önler. Uygulamanın en büyük özelliği ise tamamen ücretsiz olması.

Uygulama ile ilgili detaylı bilgi ve aracınızın 2.el değerini öğrenmek için tıklayın

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;