İngiltere'de kadınların tepkisini çeken 'aşırı seksi' reklamda karar!

İngiltere Reklamcılık Standartları Kurumu (ASA), kadınların bikini bölgesine yönelik bir ağda ve traş köpüğü ürününün reklamlarını gelen bazı tepkiler sonrası yasakladı.

13 Temmuz 2017, Perşembe 08:08
A A
Femfresh reklamında kadınlar, mayo ve iç çamaşırlarıyla dans ediyor. ITV ve Channel 4 televizyon kanallarında da gösterilen reklamda kadınların kasıklarının yakın çekim görüntüleri kullanılmış. ASA yetkilileri, 17 kişiden reklamla ilgili şikayet aldıklarını açıkladı.    ngiltere

Reklamcılık Standartları Kurumu (ASA), gelen bazı tepkiler sonrası ise reklamı yasakladı. Kararın gerekçesi, kadın vücudunun "aşırı cinselleştirilmesi".

Reklamda kadınların yüzlerinin çekildiği çok az sahne olduğu belirtildi. Kadınların giydiği mayo ve çamaşırlar benzerlerine oranla daha "teşhir edici" bulundu.
 

'PÜRÜZSÜZLÜĞÜ GÖSTERMEK İÇİN...'


Femfresh markasının sahibi olan İngiltere'deki Church & Dwight şirketi ise reklamın sorumsuzca ya da hakaret içeren görüntüler içermediğini savundu.

Şirketten yapılan açıklamada, 18-34 yaş arası kadınların hedeflendiği reklamda, ürünün bikini bölgesinde pürüzsüzlük sağladığını göstermek için yakın çekimler yapıldığı vurgulandı.

Channel 4 ve ITV televizyonları ise doğrudan reklamla ilgili herhangi bir şikayet almadıklarını ve reklamın kadınları nesneleştirmediği konusunda Church & Dwight ile hemfikir olduklarını açıkladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;