Maradona ile yola devam

Almanya ile oynanan Dünya Kupası çeyrek finalinde farklı yenilgi ile kupaya veda eden Arjantin'de Diego Armando Maradona'nın takımda kalacağı belirtiliyor

06 Temmuz 2010, Salı 10:29
A A

Almanya yenilgisi sonrası yaptığı basın açıklasında "Devam etmek için daha fazla gücüm yok" diyen, soyunma odasında yardımcılarına bırakmak istediğini söyleyen Maradona'nın görevine devam etmesi için neredeyse tüm ülke seferber oldu.

Henüz Güney Afrika'dayken oyuncuların "gitme kal" diyerek kapısını aşındırdığı Maradona, beklenenin aksine ülkeye dönüşünde 10 binden fazla Arjantinli'nin tezahüratları ve yüreklendirmesiyle karşılaşınca, Arjantin basınına ailesiyle konuyu iyice mütala ettikten sonra bir karara varacağını açıkladı.

İRLANDA MAÇINDA DA TAKIMIN BAŞINDA OLMASI İSTENİYOR

Dedikoduların aksine, Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı (AFA) Julio Grondana'nın en azından 11 Ağustos'ta İrlanda ile Dublin'de oynanacak dostluk maçına kadar kalmasını rica etmesi de yıldız futbolcunun kalmak yönünde karar değiştirmesinde etkili olabilir.

AFA'ya yakın kaynaklar Maradona'nın medyatik gücünden yararlanmak isteyen "Don Julio"nun aslında sadece İrlanda maçına kadar değil gelecek yıl Arjantin'de yapılacak Amerika Kupası'nda da tangocuların başında yer alması için efsane oyuncuyu ikna etme çabası içinde olduğunu söylüyor.

Maradona'nın yardımcısı eski Boca Juniors'lu oyuncu Alejandro Mancuso'da TyC Sport kanalına verdiği demeçte, Maradona'nın bırakmayı istediğini zannetmediğini söyledi.

DEVLET BAŞKANINDAN DA DESTEK GELDİ

Maradona'nın kalıp kalmayacağı tartışmaları sürerken efsane oyuncuya son destek de Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner'den geldi.

Maradona ve tüm ekibi başkanlık sarayı Casa Rosada'ya davet eden bayan Kirchner, hiçbir Arjantinlinin sahada Maradona kadar tüm ülkeye neşe ve umut vermediğini belirterek, "Arjantin en iyiye ve en kötüye dayanmayı bilir.

Milli takımın ve Maradona'nın bizim için yaptıklarıyla gurur duyuyoruz" sözleriyle Maradona'ya destek çıktı.

Canan KAYA/BUENOS AIRES (DHA)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;