Trabzonspor'dan temiz futbol eylemi

Trabzonspor taraftarları 24 Kasım Cumartesi günü UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezi önünde temiz futbol eylemi yapacak

20 Kasım 2012, Salı 18:33
A A

Trabzonspor’dan bu konuda yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye’de futbol dünyasını sarsan şike operasyonlarıyla başlayan Temiz Futbol Eylemleri sınırları aştı. 33 haftadır hak ve adalet arayışlarını dillendiren Temiz Futbol Gönüllüleri İstanbul, Bursa, Trabzon ve Almanya’dan sonra en büyük eylemlerini, 24 Kasım Cumartesi günü İsviçre’nin Nyon şehrindeki UEFA binasının önünde gerçekleştirecek.

Trabzonspor’un Avrupa’daki en büyük taraftar gurubu Vira Avrupa’nın, İsviçre polisinden yasal izinleri alınarak gerçekleştireceği eyleme İsviçre ve çevre ülkelerden yoğun bir katılım bekleniyor.

Yerel saatle 14.00’te başlayacak eyleme Trabzon Fikir Kulübü 5 kişilik bir heyet gönderiyor. Eyleme, Avrupa’da yaşayan Trabzon ve Trabzonspor derneklerinin de destek verdikleri açıklandı. UEFA binasının hemen karşısında gerçekleştirilecek eylemde Türkiye’deki futbol iklimine ve Türkiye Futbol Federasyonu’nda yaşanan hukuk ihlallerine dikkat çekilecek."

Açıklamada ayrıca UEFA Başkanı Michel Platini’ye, (Sayın Platini; Türkiye’de şike serbest mi?) diye sorulacağı, eylemde UEFA Disiplin Komitesi’nin Türkiye’deki şike skandalıyla ilgili kararını bir an önce vermesinin isteneceği de belirtildi.

Ömür AVCI/TRABZON,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;