TFF'den İzmir açıklaması

 TFF'den İzmir açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İzmir'in bazı kulüplerine verilen cezaların gerekçesiyle ilgili bilgi verdi.

06 Ağustos 2015, Perşembe 17:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yapılan açıklamada, son günlerde İzmir ilinde yer alan profesyonel kulüplere TFF Ulusal Lisans Sistemi uygulamaları çerçevesinde kesilen cezaların, çeşitli yayın organları aracılığıyla gündeme getirildiği belirtilirken, Ulusal Lisans alamayan kulüplere uygulanan yaptırımların TFF Kulüp Lisans ve Mali Fair Play Talimatı’nın 25/1 maddesine dayandığı aktarıldı.

"İzmir’de yer alan bazı kulüplerimize uygulanan müeyyideler, altyapı kriterlerinde yer alan ’güvenlik sertifikası sağlanması’ kuralına uymamalarından kaynaklanmaktadır" ifadeleri kullanılan açıklamada, şöyle denildi:

"Lisans alamayan kulüplerimiz, federasyonumuza oynayacakları stadyumları bildirmiş, ancak stadyumların güvenlik sertifikalarını ulaştırmamışlardır. Geçerli güvenlik sertifikalarının ulaştırılmasının ardından inceleme yapılarak lisansları verilecektir."

TFF’nin, güvenlik sertifikası olmayan bir stadyumda müsabaka oynanmasına kesinlikle izin vermeyeceği vurgulandı.

Öte yandan, TFF Kulüp Lisans ve Mali Fair Play Talimatı’nın 25/1 maddesinin, şu şekilde olduğu paylaşıldı:

"Kurul tarafından yapılan değerlendirme neticesinde, Ulusal Kulüp Lisans kriterlerinin birini veya birkaçını yerine getiremediği tespit edilen kulüpler uyarılır ve eksik kriter veya kriterleri yerine getirmeleri için süre verilir. Kendilerine verilen süre içinde eksiklikleri tamamlamayan kulüplere, bulunduğu lige ve yerine getirilmeyen kritere göre ceza verilir. Bu halde kulüplere eksiklikleri tamamlamaları için verilecek süreler ile eksikliklerin tamamlanmaması ve Ulusal Kulüp Lisansı alınamaması halinde yaptırımlar uygulanır."

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Kasapoğlu Cenk Tosun'u aradı ve iyi dileklerini iletti