1 ayda daha uzun kirpiklere kavuşmak için 10 bakım ritüeli

Uzun kirpikler çoğu insanın aklını başından alan bir güzellik unsuru. Uzun kirpiklere sahip olabilmek için en iyi maskarayı kullanmaya dikkat ediyoruz. Peki artık maskaraya ihtiyacınız olmadığını söylesek? 1 ayda ok gibi uzun kirpiklere sahip olmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken bazı bakım ritüelleri var.

27 Nisan 2021, Salı 11:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- TARAYIN

1- TARAYIN

Kirpiklerinizi temiz bir maskara başlığı ile tarayabilirsiniz. Böylece kan akışınız hızlanır ve uzamayı tetiklersiniz. Maskara tarağının ucuna birkaç damla E vitamini sürüp günde 5 dakika tarayın.

2- YAĞLARDAN DESTEK ALIN

Hint yağı, hindistancevizi ve zeytinyağı, kıl foliküllerine besin sağlayan ve kirpikleri sağlıklı tutan yağ asitleri içerir. Temiz bir fırçaya bu yağlardan birini damlatarak kirpiklerinizi tarayabilirsiniz.

3- VAZELİN

3- VAZELİN

Vazelin, kuru kirpikleri nemlendirir. Yatmadan önce parmaklarınızla kirpiklerinize biraz vazelin sürün. Gözün içine kaçırmamaya dikkat edin. Sabah uyanınca yıkayın.

4- İYİ BESLENİN

Vitamin eksikliği saç ve kirpik dökülmesine neden olabilir. Protein, vitamin ve yağ asitleri açısından zengin olan fındık, et, balık, yumurta, meyve ve sebze tüketimine özen gösterin.

5- YEŞİL ÇAY

5- YEŞİL ÇAY

Yeşil çay antioksidan ve vitamin açısından zengindir. Bu nedenle saç dökülmesi tedavisinde de kullanılır. Bir fincan yeşil çayı soğumaya bırakın ardından pamuklu yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Böylece kirpiklerinizin uzamasına da yardımcı olursunuz.

6- ALOE VERA

6- ALOE VERA

Aloe vera saçları güçlendirir ve besler. Bu nedenle kirpik uzatmak için de kullanılabilir. Aleo vera suyunu kirpiklerinize sürün ve bir gece bekleyin. Sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini artırmak için içine zeytinyağı ya da hint yağı da katabilirsiniz.

7- MASAJ YAPIN

7- MASAJ YAPIN

Gözlere masaj yapmak kirpiklerin uzamasını teşvik eder. Temiz ellerinize birkaç damla zeytinyağı sürün ve 5 dakika boyunca göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize masaj yağın. Haftada birkaç kez bu bakımı uygulayabilirsiniz.

8- YUMURTA MASKESİNİ DENEYİN

8- YUMURTA MASKESİNİ DENEYİN

Yumurta, saç ve kirpiklerin güçlenmesini ve dökülmesini önleyen biotin ve B vitaminleri içerir. Yumurta maskesi yapmak için 1 yumurtayla 1 yemek kaşığı kadar vazelini karıştırın. Kirpiklerinize sürün. Haftada 3 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

9- İYİCE TEMİZLEYİN

9- İYİCE TEMİZLEYİN

Göz makyajınızla uyumanız kirpiklerinizin kırılmasına ve dökülmesine neden olur. Bu yüzden makyajınızı iyice çıkardığınızdan emin olmasınız. Zeytinyağını makyaj çıkarıcı olarak kullanabilirsiniz.

10- MAKYAJA ARA VERİN

10- MAKYAJA ARA VERİN

Özellikle su geçirmeyen maskaralardaki bileşenler, kirpikleri daha kırılgan hale getirir. Bu nedenle haftada en az 2 kere makyaja ara vermelisiniz. Göz enfeksiyonlarından korunmak istiyorsanız, 3-6 ayda bir maskaranızı yenileyin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Selülitleri yok eden 7 mucize besin