1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır? 1 haftalık gebelik belirtileri

Gebelik şüpeniz varsa, erken hamilelik belirtileri bu konuda sizi bilgi sahibi edebilir. Eğer 1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır merak ediyor ya da 1 haftalık gebelik belirtileri nelerdir öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

03 Haziran 2020, Çarşamba 17:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erken gebelik belirtileri bazı kadınlar tarafından rahatlıkla fark edilebilir. Eğer siz de 1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır öğrenmek istiyor ya da 1 haftalık gebelik belirtileri nelerdir merak ediyorsanız "1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır? 1 haftalık gebelik belirtileri" haberimize bir göz atın.

Hamileliğin birinci haftası aslında teknik olarak henüz hamile olmadığınız bir dönemdir. Bu hafta yumurtanın bırakıldığı ve kendini dölleyeceği sperm hücresini beklediği haftadır. Döllenme önünüzdeki 14 gün içerisinde gerçekleşecektir.


Hamileliğin birinci haftası aslında sizin aylık periyodunuzdur. Evet, yanlış duymadınız. Yumurta hücresi henüz döllenmemiş olsa da gebeliğin 40 haftası, son adet döneminizin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır. Çünkü adet dönemi sonrasında döllenmemiş yumurta hücresinin yumurtalıklardan tam olarak ne zaman bırakıldığını hesaplamak mümkün değildir. Yumurta döllendikten sonra yaklaşık 38 hafta içerisinde doğum gerçekleşir. Ancak doktorlar ve doğum uzmanları zaman hesaplamasını son regl döneminizin ilk gününden itibaren hesaplar. Yani, henüz yumurtanız sperm tarafından döllenmemiştir.

Yumurtanız döllenmemiş ve resmen hamile olmanız da kendinize dikkat etmek ve vücudunuzu gebelik için hazırlamakla yükümlüsünüz.

Regl bitiminde yumurtalıklardan bırakılacak olan yumurta hücresi 1-2 hafta içerisinde fallop tüplerinde kendini dölleyecek sperm hücresini bekleyecektir. Döllenme gerçekleştiği takdirde döllenmiş yumurta rahim duvarına yerleşmek için fallop tüplerinden bırakılacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hamile kalamamanın yarattığı psikoloji: nedenleri ve çözümü