10 aylık bebeklerin beslenme ve kilo gelişimi nasıl olmalı?

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimi hemen hemen her anne tarafından merak edilir ve kontrol altında tutulur. Eğer siz de 10 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli merak ediyor ve 10 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

16 Haziran 2020, Salı 16:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğin beslenme ve kilo gelişimini takip etmek bebek sağlığı açısından oldukça önemli. Eğer siz de 10 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu nasıl olmalı merak ediyor ya da 10 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli öğrenmek istiyorsanız "10 aylık bebeklerin beslenme ve kilo tablosu, 10 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli?" haberimize bir göz atın.

10 aylık bebek kilosu

10 aylık kız bebeklerde kilo; alt sınır 6.700 gram, ortalama kilo 9500 gram, üst sınır 11. 600 gramdır.

10 aylık erkek bebeklerde kilo; alt sınır 7000 gram, ortalama 9500 gram, üst sınır 11.600 gramdır.

10 aylık bebek boyu

10 aylık kız bebeklerin boyu; alt sınır; 63 cm, ortalama boy 71 cm. üst sını 83 cm'dir.

10 aylık erkek bebeklerin boyu; alt sınır; 66 cm, ortalama boy 72 cm. üst sınır, 80 cm'dir.


10 aylık bebek beslenme

10 aylık bebek beslenme

Bebeğiniz 6. aydan itibaren farklı yiyeceklerde tanışmayla başlar. Ancak anne sütü kullanımı giderek azalsa da 1 yaşına kadar ek gıdalarda birlikte verilmeye devam edilmelidir. Uzmanların bazıları 2 yaşına kadar anne sütüne devam edilmesini öneriyor. 9. aydan itibaren bebekler için belirli bir beslenme düzeni oluşturulmuş, alerjiye neden olan ve olmayan besinler belirlenmiştir. Bu dönemde bebeğiniz de artık 7. ayda itibaren anne sütü dışında tanıştığı besinler ile beslenmeye başlamıştır. Bebeğinize dışarıdaki yiyeceklerden vermemeye dikkat etmelisiniz. Evde sağlıklı pişen yemekler bebeğinizin gelişimi için önemlidir. Hemen hemen sizin yiyebildiğiniz yemekleri yemeye başlayabilir. Ancak yemeklerin çok tuzlu, salçalı ve baharatlı olmamasına özen göstermelisiniz. Yemeklerinizde mutlaka zeytinyağı, mevsiminde ve taze sebzeleri kullanmalısınız. Çünkü bu bebeğinizin ileride oluşacak beslenme alışkanlığını da etkileyecektir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sezaryen doğum sonrası nasıl beslenmeli?