10 yaş genç gösteren 7 saç stil önerisi

Saçınızda değişikliğe gitmek istiyor ama kararınızın sizi yaşlı göstereceğinden korkuyorsa bu öneriler sayesinde bırakın yaşınızı belli etmeyin olduğunuzdan daha da genç görüneceksiniz! Genç gösteren saç renkleri değişimimize en hızlı katkı sağlayan stil tüyolarından biri. Gençlenştiren saç stillerinden size en uygununu seçerek anında 10 yaş daha genç göstermek mümkün. Eğer genç gösteren saç renkleri ve saç ştilleri arasından size en yakışanı konusunda tereddütünüz varsa, kuaförünüze de danışabilirsiniz. İşte 10 yaş genç gösteren 7 saç stil önerisi!

11 Haziran 2020, Perşembe 15:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Saç stiliniz sizi genç göstermede önemli bir faktördür. Saçınızda yapacağınız çok küçük değişiklikler sizi 10 yaş daha genç gösterebilir. İşte yaşınızdan bir anda 10 yılı silecek 7 saç modeli…

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: RENK

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: RENK

Açık renkli saçlar gençleştirici bir etki yaratır. Bu saç stilinin temel kurallarından biridir. Tabii ki açık rengi seçerken doğru ton ve gölge oldukça önemlidir. Saçınızı doğal renginden en az iki veya üç ton daha açık yapmanızı öneririz. Ayrıca gölge gözler ve cildin rengi ile uyumlu olmalıdır.

 DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: HACİM

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: HACİM

Sönmüş saç, yaşlı bir görünüme sebebiyet verebilir. Bu sebeple saç stili mutlaka hacimli hale getirilmelidir. Tabii ki saçlarınıza hacim verirken, altın oran mutlaka korunmalıdır. Yani hacim göze batmamalı ve doğal görünmelidir. Hacim verirken saç spreyi kullanabilirsiniz.

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: UZUNLUK

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: UZUNLUK

Kısa saç aktif bir yaşam ve gençlik ile ilişkilendirilir. Bu nedenle yaşlandıkça saç kesimi de kısalır. Fakat bunları yaparken aşırılıklardan kesinlikle kaçınılmalıdır. Çünkü ekstra olarak kısa saç modelleri, yüzünüzün karakterini ortaya tamamen çıkartır. Doğru uzunluk çeneden boynun ortasına kadar aralıklarda gezmelidir.

 DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: GÜNDELİK MODEL

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: GÜNDELİK MODEL

Düz ve aşırı sık saçlar sizi birkaç yıl yaşlı gösterebilir. Bir at kuyruğu yaparsanız, birkaç tel ön tarafta bırakabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı daha serbest kullanmayı seviyorsanız, tokanızı hafifçe rahat bırakın ve dağınıklık hissi yaratın. Saçlarını düz kullanmayı sevenler, asimetrik modeller kullanarak, vurgulu stiller ile hafif bir dağınıklık yaratabilirler.

 DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: SAÇI AYIRMA NOKTASI

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: SAÇI AYIRMA NOKTASI

Saçları ayırmak veya yanlış yerden ayırmak sizi yaşlı gösterebilir. Bu yüzden farklı seçenekler kullanılabilir. Saçlarınızı bir yerden ayırmak gözlerinizden bir tanesini büyük gösterebilir. Ve bunu kimse istemez. Bu yüzden saçlarınızı hafifçe geriye doğru atmayı ve zikzak şeklinde dağıtmayı deneyin. Bu saçlarınıza hacim kazandırırken, yaşınızı gençleştirir.

 DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: SAÇ KESİMİ

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: SAÇ KESİMİ

Konu genç görünmek olduğunda en güçlü silah saç kesim stilidir. Bu yüzden katmanlı, yüz ve boyun çerçevesinde toplanan, hafif dalgalı kesimler sizi çok genç gösterecektir.   

 DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: PERÇEM

DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: PERÇEM

Perçem kestirmek sizi çok genç gösterebilir. Perçem, kırışıklıkları gizlediği gibi gözlerinizi ön plana çıkartır. Tercihen perçemlerin ucu oval bir şekilde kestirebilir. Bu aşırı derecede olmasa da yüzünüzü ön plana çıkartacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Düğün fotoğrafçılarına göre 7 boşanma işareti